Refresh, krople do oczu, 15 ml, opakowanie wielodawkowe

Krople do oczu o działaniu łagodzącym, nawilżającym, regenerującym.

Dostępny
23,45

O produkcie: Refresh, krople do oczu, 15 ml, opakowanie wielodawkowe

100004781

Opis

Refresh wykazuje natychmiastowe działanie łagodzące i zapewnia długotrwały komfort wszystkim osobom używającym soczewek kontaktowych.

Właściwości

Wyrób medyczny Refresh krople do oczu jest przeznaczony do stosowania miejscowego w worku spojówkowym. Preparat powstał z myślą o osobach zmagających się z zaburzeniami funkcji filmu łzowego w przebiegu zespołu suchego oka. Produkt Refresh można stosować przy objawach takich jak pieczenie czy uczucie ciała obcego pod powiekami.

Higiena oczu a soczewki kontaktowe — jak się ze sobą wiążą? Właściwa pielęgnacja soczewek pozwala uniknąć dyskomfortu narządu wzroku. W przeciwdziałaniu uszkodzeniom oczu duże znaczenie ma również utrzymywanie odpowiedniego nawilżenia. Ponadto podrażnienia powierzchni oka często są wynikiem narażenia na kontakt ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, np. dymem, kurzem, suchym powietrzem czy wiatrem.

Formuła wyrobu medycznego Refresh krople do oczu opiera się na soli sodowej karboksymetylocelulozy. Karboksymetyloceluloza umożliwia formowanie żelu w kontakcie z wodą. Dzięki temu wspomaga zachowanie odpowiedniego nawilżenia na powierzchni oka i ogranicza parowanie filmu łzowego.

Jak często stosować Refresh krople do oczu?

Stosuj Refresh krople do oczu wedle potrzeb.

Jak długo można stosować Refresh krople do oczu?

Po otwarciu zużyj produkt Refresh krople do oczu w ciągu 60 dni.

Czy stosowanie Refresh krople do oczu w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania preparatu Refresh krople do oczu przez kobiety w ciąży i w czasie laktacji. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.


Skład

0,5% sól sodowa karboksymetylocelulozy, kwas borowy 0,6%, dekahydrat boranu sodu 0,035%, chlorek sodu, chlorek potasu, dwudodny chlorek wapnia, sześciowodny chlorek magnezu, kwas chlorowodorowy lub wodorotlenek sodu celem regulacji pH i został zabezpieczony substancją konserwującą Purite 0,005%.


Jak stosować

Wkroplić jedną lub dwie krople do każdego oka wymagającego nawilżenia.
Stosować w razie potrzeby
Dla uzyskania dodatkowego komfortu umieścić jedną lub dwie krople na każdej soczewce przed ich założeniem.

Przeznaczenie

Wyjątkowo opracowana receptura łagodzi uczucie suchości i podrażnienia, powodowane przez kurz, silne naświetlenie, pyłki, zanieczyszczenia powietrza lub zbyt długą pracę i zwiększa komfort przy całodobowym stosowaniu soczewek kontaktowych.
Nadaje się do stosowania ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych, w systemie jednodniowym lub przedłużonym.

Ostrzeżenia

Preparat zachowuje trwałość przez 60 dni od pierwszego otwarcia.

Waga

15 ml

Dystrybutor

Allergan Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

Producent

Ewopharma AG Magyaroszagi Kereskedelmi Kepviselete

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.