Remifemin, krem nawilżający, 50 g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

25,59

O produkcie: Remifemin, krem nawilżający, 50 g

100010327

Opis

Krem nawilżający Remifemin jest przeznaczony do stosowania w pochwie i na skórę w okolicach zewnętrznych narządów płciowych.

Właściwości

Remifemin krem nawilżający (wyrób medyczny) jest przyjemnie gładkim kremem opracowanym do stosowania w objawach suchości pochwy. Nie zawiera hormonów (estrogenów) i dlatego może być stosowany razem z terapią hormonalną albo naprzemiennie z kremami dopochwowymi lub czopkami dopochwowymi zawierającymi hormony (estrogeny). Krem nawilżający Remifemin pozytywnie wpływa na florę bakteryjną pochwy: dzięki dodatkowi kwasu mlekowego wartość pH kremu wynosi 4,2 – 4,5, co pomaga w utrzymaniu naturalnego poziomu pH w pochwie. Dwa efekty kremu nawilżającego Remifemin przyczyniające się do łagodzenia objawów związanych z suchością pochwy to: wysoka zawartość wody w kremie nawilża okolice pochwy i otaczające ją okolice intymne kojące lipidy (tłuszcze) utrzymują skórę elastyczną.

Jak stosować

Krem nawilżający Remifemin jest przeznaczony do stosowania w pochwie i na skórę w okolicach zewnętrznych narządów płciowych. Może być używany z aplikatorem lub bez aplikatora. Należy zwracać uwagę na właściwą higienę okolic intymnych i czystość rąk. W przypadku objawów w okolicach przedsionka pochwy i zewnętrznych narządów płciowych, używać czystego palca do nakładania i rozprowadzenia kremu; pasek kremu długości ok. 0,5 cm jest wystarczający. Aby ułatwić wprowadzenie aplikatora, można niewielką ilość kremu rozprowadzić w okolicach wejścia do pochwy.Krem nawilżający Remifemin może być wprowadzany do pochwy przy użyciu dołączonego aplikatora. W tym celu należy napełnić aplikator do połowy (ok. 2,5 g kremu), p. Krem powinien być stosowany raz dziennie, najlepiej wieczorem przed snem (jeśli trzeba, można zastosować wkładkę higieniczną). Po złagodzeniu objawów, krem może być stosowany rzadziej. Należy zrobić 2-dniową przerwę po 30 dniach codziennego stosowania. Kremu można używać też bezpośrednio przed stosunkiem. Nie jest konieczna przerwa w stosowaniu podczas menstruacji. W okresie ciąży krem nawilżający Remifemin można stosować bez użycia aplikatora

Przeznaczenie

W przypadku dolegliwości spowodowanych suchością pochwy i zewnętrznych okolic intymnych (uczucie suchości, pieczenia, bólu podczas kontaktów płciowych, swędzenie), które np. mogą pojawiać się w okresie menopauzy. Krem nawilżający Remifemin ułatwia stosunki płciowe, fizycznie wspomagając proces gojenia drobnych urazów, które czasami wiążą się ze ścieńczeniem błony śluzowej pochwy, co czyni ją bardziej podatną na urazy.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku alergii na którykolwiek ze składników. Brak jest doświadczenia ze stosowaniem kremu nawilżającego Remifemin w okresie ciąży i karmienia piersią.W przypadku stosowania kremu nawilżającego Remifemin w okresie ciąży, nie należy, ze względów bezpieczeństwa, używać aplikatora do wprowadzenia kremu do pochwy. Zamiast tego pasek kremu długości około 2 cm można wprowadzić do pochwy używając czystego palca.

Dystrybutor

ORKLA CARE S.A.

Producent

Orkla

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.