Reumo Terapia, żel z mentolem na bóle mięśni i stawów, 75g

Żel z mentolem, który łagodzi przewlekłe bóle stawów oraz mięśni.

Dostępny
25,25

Klienci kupili również

O produkcie: Reumo Terapia, żel z mentolem na bóle mięśni i stawów, 75g

100004830

Opis

Preparat stosowany w celu leczenia i łagodzenia bólów stawów i mięśni.

Właściwości

Reumo Terapia żel zawiera składniki, które wspierają optymalne przenoszenie sił i momentów skręcających podczas masażu. Może być stosowany przez osoby, które borykają się z bólami stawowymi i mięśniowymi różnego pochodzenia. Preparat Reumo Terapia żel jest przeznaczony także dla pacjentów cierpiących w związku z nadmiernym wysiłkiem fizycznym i sportowym.

Preparat ma konsystencję żelu i wskaźnik lepkości, który pomaga złagodzić ból i zmienić przenoszenie siły w trakcie masażu. W trakcie rozcierania wyrób medyczny Reumo Terapia żel nie gęstnieje i nie lepi się. Preparat zawiera mentol, który odpowiada za znieczulanie bolesnych miejsc. Pomaga rozgrzać tkanki, wspierając ich regenerację. Wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych w miejscach, w których występują bóle stawów. Odpowiada też za świeży zapach produktu.

Preparat Reumo Terapia żel nie może być stosowany na uszkodzoną skórę. Nie powinien być używany jako substytut żelu lubrykacyjnego, środka do czyszczenia aparatów słuchowych, myjącego, do układania fryzur, dezynfekcji, leczenia trądziku czy opatrywania ukłuć owadów.

Jak stosować Reumo Terapia?

Preparat Reumo Terapia żel należy wcierać w ciało kilka razy dziennie, nakładając na dłoń 1-2 cm żelu przy jednej aplikacji. Rozcieranie powinno się zakończyć w momencie zauważenia pierwszych oznak wchłaniania się produktu. Po zastosowaniu preparatu warto chronić bolące miejsca przed zimnem i okryć je opatrunkiem lub bawełnianą odzieżą. Producent zaleca rozcieranie preparatu Reumo Terapia żel ruchami kolistymi i posuwisto-zwrotnymi.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Reumo Terapia?

Preparatu Reumo Terapia żel nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Czy Reumo Terapia jest bezpieczny dla osób starszych?

Preparat Reumo Terapia żel może być stosowany przez seniorów.


Skład

Agua. Alcohol Denat. 40% vol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Acrylates/ClO-W Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Parfum, Ci 42090, Linalool, Citral, Eugenol, Cinnamal, d-Limonene

Jak stosować

Wcierać żel kilka razy dziennie nakładając jednorazowo ok. 2-3 cm żelu na dłoń. Żel wmasowywać do pierwszych oznak wchłaniania się. Korzystnie jest wykonywać zabieg na przemian ruchami kolistymi i posuwisto zwrotnymi. Po ustąpieniu objawów stosować jeszcze przez kilka dni.

Przeznaczenie

Leczenie i łagodzenie bólów stawów i mięśni: reumatycznych, na tle zwyrodnieniowym, po endoprotezowaniu dużych stawów, po nadmiernym wysiłku, z przetrenowania oraz w rehabilitacji pourazowej.

Ostrzeżenia

Nie stosować na uszkodzoną skórę. Chronić przed dziećmi.

Dystrybutor

Alpa Dystrybucja 33-112 Tarnowiec, ul. Akacjowa 5

Producent

Alpa Dystrybucja

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.