Rumianek fix produkt leczniczy, 30 saszetek

4,89
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100006365

Napar z koszyczka rumianku.

Ciąża

Nie zaleca się przyjmowania w trakcie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie: 2 saszetki rumianku zalać 3/4 szklanki wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez około 5 minut.
Dorośli: pić 3-4 razy dziennie po 3/4 szklanki naparu.
Dzieci: pić 3-4 razy dziennie następujące ilości naparu: niemowlęta od 1 do 12 miesiąca życia po 50 ml, małe dzieci od 1 do 5 lat po 75 ml, dzieci od 6 do 12 lat po 100 ml.
Zewnętrznie: Do okładów lub płukanek: stosować napar przygotowany jak dla podania doustnego. Do nasiadówek: stosować napar przygotowany z 3 saszetek rumianku na 1 litr wody.

Dystrybutor

"Herbapol-Lublin" S.A.
Diamentowa 25
20-471 Lublin

Skutki uboczne

W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja nadwrażliwości na rumianek. U osób uczulonych na rośliny z rodziny Złożonych może dojść do reakcji krzyżowej. Bardzo rzadko notowano przypadki ostrej reakcji alergicznej (wstrząs anafilaktyczny, astma, obrzęk twarzy, pokrzywka). W przypadku wystąpienia tego typu reakcji należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Napar z koszyczka rumianku działa przeciwzapalnie i przeciwskurczowo.

Producent

"Herbapol-Lublin" S.A.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na koszyczek rumianku lub inne rośliny z rodziny Złożonych.

Skład

1 saszetka (1,5 g) zawiera koszyczek rumianku 1,5 g.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach które pacjent przyjmuje, przyjmował lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.

Stosowanie leku u dzieci

Można stosować od 1 miesiąca życia.

Wskazania

Stosuje się: doustnie jako tradycyjny środek w dolegliwościach pokarmowych tj. zaburzeniach trawienia, w umiarkowanych kurczach w obrębie jamy brzusznej, w uczuciu pełności lub wzdęciach, w nadmiernym gromadzeniu się gazów zaś zewnętrznie jako tradycyjny środek w umiarkowanych stanach zapalnych oraz podrażnieniach skóry i błon śluzowych, w tym jamy ustnej i dziąseł, okolic odbytu oraz narządów płciowych.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.