Salvequick

  (34)

Salvequick to marka założona w 1947 roku w Szwecji przez Christiana Cederrotha. Jako pierwsza wprowadziła na rynek plastry już docięte, pakowane pojedynczo. Obecnie produkty tej marki są dostępne nie tylko w Szwecji. Większość wyrobów Salvequick jest wytwarzana w Barcelonie.

Sortuj według

Produkty do opatrywania ran Salvequick

Marka Salvequick oferuje  produkty zgodne z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Materiały przechodzą liczne testy, które potwierdzają ich bezpieczeństwo dla skóry. To produkty hipoalergiczne. Wśród nich można wyróżnić wyroby do opatrywania ran i pielęgnacji stóp. Marka oferuje m.in. specjalną linię produktów dla najmłodszych. W jej skład wchodzą np. plastry dla dzieci Salvequick My Little Pony.

Plastry Salvequick wykonano z powłoki pokrytej warstwą kleju, a także chłonnej wkładki umieszczonej na środku. Od dołu produkty te zabezpieczono papierem powlekanym plastikiem, który wystarczy zdjąć przed aplikacją. Większość plastrów Salvequick zapakowano w pojedyncze saszetki. Wszystkie produkty tej marki są zgodne z normą ISO 15223-1:2021, stosowaną w przypadku wyrobów medycznych. Salvequick wykorzystuje materiały biopochodne i pochodzenia roślinnego.

Plastry na rany i pęcherze Salvequick

Plastry Salvequick zapewniają swobodny przepływ powietrza. Chronią ranę przed zabrudzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Marka oferuje modele wykonane z poliuretanu, które odprowadzają parę wodną i zabezpieczają skórę. To m.in. plastry Aqua Block. Wyroby Salvequick dostępne w Dr. Max nie zawierają kalafoniny, jednak może ona występować w niewielkiej ilości w papierze do pakowania plastrów. Podobnie jest również w przypadku lateksu i kauczuku naturalnego. Salvequick także produkty całkowicie wolne od tych substancji – to wyroby, które nie mają papierka ochronnego, czyli środki do oczyszczania ran, plastry na odciski i otarcia oraz te w rolce do samodzielnego cięcia.

Salvequick oferuje też produkty perforowane, czyli z niewielkimi otworami, oraz modele hydrokoloidalne, które stosuje się na pęcherze. Pomagają zredukować ucisk i tarcie. Wykonano je z hydrokoloidu, czyli samoprzylepnego materiału. Tworzy on warstwę amortyzującą i pochłania ciecz z powierzchni skóry. Substancja ta wspiera proces gojenia i pomaga uniknąć strupów oraz blizn. Produkty Salvequick mają przystępne ceny.