Sanity Kleszcz Out, przyrząd do usuwania kleszczy

Marka: SANITY

Przyrząd służy do usuwania kleszczy z ciała człowieka, łatwy w użyciu.

Dostępny
18,91

O produkcie: Sanity Kleszcz Out, przyrząd do usuwania kleszczy

100010665

Opis

Przyrząd służy do usuwania kleszczy z ciała człowieka oraz jadu po ukąszeniach owadów (komarów, pszczół, szerszeni itp), żmij, skorpionów. Doskonale sprawdza się przy udzielaniu pierwszej pomocy.

Właściwości

Powstała w końcówce pompki próżnia powoduje “wyssanie” kleszcza z ciała i nie pozostawia żadnych części pasożyta w ciele człowieka. Przyrząd jest najbardziej skuteczny we wstępnym okresie wszczepienia się kleszcza. W przypadkach bardziej skomplikowanych należy niezwłocznie udać się do lekarza. Dzięki zastosowaniu bardzo szczelnej, gumowej uszczelki, skuteczność działania pompki jest zagwarantowana na bardzo długi czas.

Jak stosować

1. Aby przygotować przyrząd do użycia, należy wcisnąć gumowy tłok do oporu.
2. Przyłożyć końcówkę do ciała w miejscu wszczepienia się kleszcza (wprowadzenia jadu).
3. Docisnąć przyrząd do ciała i tak utrzymując docisk, stopniowo, powoli odciągać tłok do odpowiedniej pozycji. Miejsce ukąszenia powinno znajdować się w centralnej części przyłożenia końcówki.
4. Przytrzymać przyrząd w tej pozycji około 10-15 sekund, w razie potrzeby powtórzyć zabieg.
5. Zdezynfekować miejsce ukąszenia środkami odkażającymi.
6. Końcówkę przyrządu przemywać wodą z mydłem, zdezynfekować środkiem odkażającym.


Przeznaczenie

Do usuwania kleszczy – z ciała człowieka lub do usuwania jadu po ukąszeniach– owadów (komarów, pszczół, szerszeni itp), żmij, skorpionów.

Ostrzeżenia

Usunięcie kleszcza może okazać się utrudnione w przypadku wszczepienia się go w miejscach uniemożliwiających wytworzenie próżni - np. we włosach, w zagłębieniach, na zgięciach.

Nie używać przyrządu na zranionej skórze, w okolicach oczu, zewnętrznych narządach płciowych. Nie stosować u dzieci poniżej 3 lat.


Dystrybutor

ALBERT POLSKA SP. Z O.O.

Producent

Albert Polska

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.