Saridon - lek zawierający paracetamol, propyfenazon, kofeinę, 20 tabletek

Dostępny
18,54

O produkcie

100004939

Saridon to lek złożony o skojarzonym działaniu składników. Saridon zawiera paracetamol i propyfenazon, działające przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, oraz małą dawkę kofeiny, która nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.

Działanie

Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Ból głowy, ból zęba, ból miesiączkowy, ból reumatyczny, ból pooperacyjny, ból i gorączka związane z przeziębieniem i grypą.

Przeciwwskazania

Nie stosować:
jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na propyfenazon, paracetamol, kofeinę lub którykolwiek z pozostałych składników;
jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na pirazolony lub pochodne tych związków (nadwrażliwość na fenazon, aminofenazon, metamizol)
jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na fenylbutazon lub kwas acetylosalicylowy
jeśli u pacjenta występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
jeśli u pacjenta występuje ostra porfiria wątrobowa

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Dorośli 1-2 tabletki do trzech razy na dobę, młodzież w wieku 12-16 lat 1 tabletka do trzech razy na dobę. Stosować doustnie. Popić odpowiednią ilością płynu. Leku nie należy przyjmować dłużej niż jeden tydzień ani w dawkach większych niż zalecane

Skutki uboczne

Podczas stosowania leku Saridon bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne objawiające się wysypką skórną i pokrzywką, reakcje nadwrażliwości, z takimi objawami jak świąd, rumień, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność czy astma. W pojedynczych przypadkach: reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny (ostra, zagrażająca życiu reakcja alergiczna), małopłytkowość (zmniejszenia liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (niedobór granulocytów) i pancytopenia (niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi, tj. krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi)
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Skład

1 tabletka zawiera jako substancje czynne 250 mg paracetamolu, 150 mg propyfenazonu, 50 mg kofeiny. Substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, esma-spreng, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny.

Producent

Bayer

Dystrybutor

Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.