Septolete D, 30 pastylek bez cukru

Dostępny
19,99

Klienci kupili również

O produkcie: Septolete D, 30 pastylek bez cukru

100005064

Opis

Septolete D zawiera połączenie substancji czynnych, które działają odkażająco i łagodnie znieczulająco w chorobach jamy ustnej i gardła. Nie zawiera cukru, co zapobiega rozwojowi bakterii powodujących powstawanie płytki nazębnej.

Działanie

Lek Septolete zawiera chlorek benzalkoniowy,działający bakteriobójczo na niektóre bakterie i grzybobójczo na Candida albicans (bielnik biały).
Mentol i olejek z mięty pieprzowej działają chłodząco oraz doraźnie łagodzą dolegliwości takiej, jak ból i pieczenie podczas połykania i jednocześnie poprawiają smak. Podobnie jak i chlorek benzalkoniowy tymol również działa odkażająco i wspomaga działanie pozostałych substancji czynnych.
Olejek eukaliptusowy działa odkażająco, zmniejsza przekrwienie błon śluzowych gónych dróg oddechowych.
Septolete D działa bezpośrednio na drobnoustroje wywołujące zakażenia, działa miejscowo odkażająco oraz łagodzi dolegliwości przy zakażeniach jamy ustnej i gardła.

Wskazania

Septolete D stosuje się pomocniczo w objawach stanów zapalnych spowodowanych zakażeniami bakteryjnymi jamy ustnej i gardła:
ból gardła,
chrypka,
nieświeży oddech,
zapalenie dziąseł.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Septolete D w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na chlorek benzalkoniowy, mentol, olejek z mięty pieprzowej, olejek eukaliptusowy, tymol, lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Pastylki zawierają alkohole wielowodorotlenowe (maltitol, mannitol),któe mogą w dużych dawkach, zwłaszcza u dzieci powodowac biegunkę.
Glicerol może w dużych dawkach powodować bóle głowy i zaburzenia żołądkowo-jelitowe.
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania leku Septolete D u dzieci do 4 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny stosować tego leku, gdyż brak wystarczających danych o bezpieczeństwie stosowania preparatu podczas ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Należy ssać 1 pastylkę do rozpuszczenia w jamie ustnej co 2-3 godziny. Dzieciom powyżej 4 lat zaleca się do 4 pastylek na dobę, a dzieciom powyżej 10 lat do 6 pastylek na dobę. Dorosłym i dzieciom powyżej 12 lat zaleca się 6 do 8 pastylek na dobę.
Nie rozgryzać, nie połykać. Pastylek nie powinno się stosować bezpośrednio przed posiłkiem lub w czasie posiłku.

Skutki uboczne

U osób wrażliwych zażywanie większych dawek od zalecanych może powodować zaburzenia żołądkowo - jelitowe - nudności, wymioty, biegunka. Wystąpić mogą również reakcje nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników (m.in. zwężenie oskrzeli, szczególnie u osób chorych na astmę).

Skład

1 pastylka zawiera
substancje czynne: chlorek benzalkoniowy 1 mg, mentol 1,2 mg, olejek z mięty pieprzowej 1 mg, tymol 0.6 mg, olejek eukaliptusowy 0,6 mg
substancje pomocnicze: maltitol, maltitol ciekły, glicerol, olej rycynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, tytanu dwutlenek (E171), Capol 600, powidon, żółcień chinolinowa (E104)

Producent

KRKA d.d. Novo Mesto

Dystrybutor

KRKA d.d. Novo Mesto
Smarjeska cesta 6
85-01 Novo Mesto

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.