Sikatris

  (8)

Sikatris to marka należąca do polskiej firmy Biovena Health z siedzibą w Warszawie. Specjalizuje się w tworzeniu silikonowych plastrów na blizny pooperacyjne i powypadkowe. Firma Biovena Health zajmuje się również produkcją preparatów Accu Sperm, panthenol i Biovena Health.

Sortuj według

  Plastry silikonowe na blizny Sikatris

  Sikatris produkuje plastry silikonowe. Wyroby te służą do pielęgnacji blizn. Powstają z silikonu medycznego, który dobrze przylega do skóry. Zmniejsza nadmierne parowanie wody z naskórka, dzięki czemu pomaga ograniczyć ból i świąd. Plastry silikonowe Sikatris cechują się wysoką biozgodnością z tkankami. Mogą być tolerowane także przez skórę wrażliwą. W wyniku kontaktu z ciałem podwyższają jego temperaturę w punkcie styku o 1,5oC, co skutkuje podniesieniem aktywności kolagenazy. Dzięki temu mogą przyspieszyć regenerację tkanek.

  Produkty Sikatris dostępne w Dr. Max są wyrobem medycznym klasy I z certyfikatem CE. Składają się z folii poliuretanowej i warstwy żelu silikonowego, który pozwala przykleić plaster do skóry. To wyroby w pełni wodoodporne. Wymagają wymiany co 3-5 dni, jednak najlepsze efekty można uzyskać, zmieniając je co 24 godziny. Produkty Sikatris są dostępne w przystępnych cenach, w opakowaniach obejmujących kilka sztuk silikonowych płacht. Czas terapii z użyciem silikonowych plastrów na blizny Sikatris różni się w zależności od wielkości i wieku zmiany skórnej.

  Plastry silikonowe Sikatris na różne rodzaje blizn

  Plastry Sikatris mogą być stosowane na blizny przerostowe oraz keloidowe. Wykorzystuje się je także jako środek profilaktyczny w przypadku zamkniętych ran. Plastry wspierają regenerowanie skóry, zapobiegając nieprawidłowemu bliznowaceniu. Pomagają rozjaśnić, wygładzić i zmniejszyć widoczność blizny. To produkty bardzo cienkie, które da się przyciąć na dowolny wymiar. Plastry Sikatris można stosować na świeże, a także na stare, wieloletnie blizny.

  Produkty na blizny Sikatris dzielą się pod względem zastosowania. Wśród nich można wyróżnić plastry po podniesieniu piersi, kotwice podpiersiowe, okołobrodawkowe koliste, na dekolt oraz na blizny. Firma oferuje akcesoria dla kobiet po cięciu cesarskim oraz dla osób po oparzeniach i zabiegach chirurgicznych.