Silcatil, płatki złuszczające na pięty, 1 para

Złuszczające płatki do zrogowaciałej skóry pięt z kwasem glikolowym.

Dostępny
11,60

O produkcie: Silcatil, płatki złuszczające na pięty, 1 para

100012672

Opis

Silcatil płatki złuszczające na piętę. To prosty zabieg, którego działanie ogranicza się tylko do skóry pięt, czyli miejsca, które najbardziej narażone jest na nadmierne rogowacenie naskórka.

Właściwości

Silcatil płatki złuszczające na pięty to produkt przeznaczony do wykonywania zabiegu zmiękczania i złuszczania zrogowaciałego naskórka na piętach w warunkach domowych. Płatki nasączone są formułą aktywną, w której skład wchodzą 3 kwasy: glikolowy, salicylowy i mlekowy. Zabieg trwa 60 minut, a proces złuszczania rozpocznie się już po kilku dniach od jego wykonania. Silcatil płatki złuszczające na pięty nasączone są składnikami, które intensywnie pielęgnują skórę, dzięki czemu staje się ona miękka, gładka i nawilżona.

Kwas glikolowy należy do kwasów hydroksylowych i wykazuje właściwości silnie złuszczające zrogowaciały naskórek. Oprócz tego pobudza firoblasty, czyli komórki tkanki łącznej mające zdolność regeneracji skóry. W ten sposób kwas glikolowy nie tylko pozwala pozbyć się przerośniętego naskórka, lecz także pielęgnuje skórę pięt i umożliwia jej zachowanie prawidłowej kondycji. Oprócz tego zwiększa przepuszczalność substancji aktywnych do głębszych warstw naskórka i skóry, dzięki czemu ich stosowanie będzie przynosiło lepsze skutki.

Kwas salicylowy wykazuje podobne właściwości jak kwas glikolowy. Również posiada zdolność złuszczania naskórka i jest skuteczny w walce ze zrogowaciałymi piętami. Ma także właściwości peelingujące, dzięki czemu po zastosowaniu Silcatil płatki złuszczające na pięty skóra jest gładka i miękka. Kwas mlekowy sprawia, że Silcatil płatki złuszczające na pięty nie tylko eliminują przerośnięty naskórek, lecz także intensywnie go nawilżają. Wykazuje właściwości złuszczające i peelingujące, ma działanie antybakteryjne i wspomaga utrzymanie prawidłowego pH na powierzchni skóry. Oprócz tego kwas mlekowy umożliwia prawidłowe nawodnienie skóry i utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w naskórku, a tym samym zapobiega jego nadmiernemu wysychaniu i rogowaceniu się.  

Jak działa Silcatil płatki złuszczające na pięty?

Płatki złuszczające rozmiękczają i złuszczają przerośnięty naskórek, intensywnie nawilżają i pielęgnują, pozostawiając skórę pięt miękką i przyjemną w dotyku.

Kiedy stosować Silcatil płatki złuszczające na pięty?

Wskazaniem do użycia płatków Silcatil jest obecność suchego i skeratynizowanego naskórka na piętach. Płatki można stosować również regularnie w ramach profilaktyki i pielęgnacji skóry pięt.

Jak długo można stosować Silcatil płatki złuszczające na pięty?

Płatki złuszczające należy pozostawić na piętach na 60 minut. Zabieg można powtórzyć po miesiącu.

Czy stosowanie Silcatil płatki złuszczające na pięty w ciąży jest bezpieczne?

Stosowanie Silcatil płatków złuszczających na pięty w czasie ciąży jest bezpieczne.


Skład INCI

Składniki aktywne:

Kwas glikolowy i mlekowy - posiadają silne właściwości złuszczające, osłabiając wiązania pomiędzy keratynocytami. Dzięki temu zmniejszają grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka. Ułatwiają wchłanianie substancji czynnych. Kwas glikolowy posiada najmniejszą cząsteczce i najkrótszy łańcuch spośród wszystkich kwasów, dzięki czemu dużo łatwiej penetruje w głąb skóry. Pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Kwas salicylowy - reguluje odnowę komórkową skóry i złuszcza zgrubiałą warstwę rogową naskórka. Normalizując grubość naskórka ułatwia wchłanianie innych składników aktywnych.


Jak stosować

Otworzyć opakowanie, wyjąć płatki i położyć na pięty zgodnie z załączoną ilustracją. Rozłożyć tkaniny ochronne i owinąć nimi pięty upewniając się, że część oznaczona jako pięta znajduje się na pięcie. Aby połączyć tkaninę zastosować pasek samoprzylepny. Po nałożeniu należy umyć ręce letnią wodą. Po 60 minutach usunąć tkaniny ochronne i płatki złuszczające. Następnie umyć stopy letnią wodą i wytrzeć suchym ręcznikiem.

Przeznaczenie

Do pięt.

Pojemność

Zawartość opakowania jedna para.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Spółka z o.o.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.