Silcatil, skarpetki złuszczające do stóp, 1 para

Złuszczające naskórek skarpetki nasączone żelem z kwasami roślinnymi.

Dostępny
17,09

O produkcie: Silcatil, skarpetki złuszczające do stóp, 1 para

100005077

Opis

Silcatil to skarpetki wypełnione aktywnie działającym płynem o działaniu skutecznie usuwającym zrogowaciały naskórek, redukującym wszelkie odciski i zgrubienia jak i również zmiękczającym i nawilżającym skórę stóp.

Właściwości

Silcatil skarpetki złuszczające to jednorazowe nakładki na stopy, które wyglądem nieco przypominają zwykłe skarpety. Są nasączone żelem bogatym w kwasy roślinne o właściwościach keratolitycznych. W składzie znajdziesz kwas salicylowy, glikolowy i mlekowy, a także mocznik o działaniu nawilżającym i zmiękczającym. Efekty działania skarpetek złuszczających przypomina tzw. kwasy, którym można się poddać w profesjonalnych gabinetach pedikiuru.

Jak działają skarpetki złuszczające Silcatil?

Silcatil skarpetki złuszczające zawierają składniki, które po kilku dniach od zastosowania aktywują proces złuszczania zrogowaciałego naskórka. Ponadto dodatek mocznika sprawia, że po zabiegu skóra stóp będzie dogłębnie nawilżona i miękka.

Jak założyć skarpetki złuszczające Silcatil?

Silcatil skarpetki złuszczające należy nakładać na umyte i osuszone stopy. Dla lepszego efektu stopy można namoczyć w letniej wodzie przez ok. 20 minut. Aby założyć skarpetki, przetnij je wzdłuż perforacji, ostrożnie włóż stopy do środka i dopasuj rozmiar za pomocą dołączonego paska przylepnego. Dla większej wygody na skarpetki złuszczające Silcatil możesz nałożyć zwykłe bawełniane skarpety. Nakładki zdejmij po 2 godzinach.

Jak pozbyć się skóry po skarpetkach złuszczających Silcatil?

Po zabiegu nie należy stosować tarek ani pumeksów do stóp – naskórek „odpadnie” samoistnie. Proces maceracji rozpocznie się po 4-10 dniach, w zależności od reakcji Twojej skóry na składniki żelu w skarpetkach Silcatil. Martwy naskórek będzie się łuszczył przez kilka dni, dlatego lepiej nosić wtedy bardziej zabudowane obuwie. Odpadające płaty skóry nie prezentują się najlepiej w sandałach czy butach z odkrytymi piętami. Poza tym po zabiegu warto stosować odżywczo-regenerujące maski na stopy albo kremy z wysoką zawartością mocznika.

Jak często stosować Silcatil skarpetki złuszczające?

Najlepiej stosować zabieg w skarpetkach raz w miesiącu, ponieważ zbyt częste złuszczanie naskórka przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego.


Skład INCI

Aqua, Alcohol, Glycerin, Urea, Glycolic Acid, Lactic Acid, Lavendula Angustifolia (Lavender Oil), Salicylic Acid, PQ-10 Polyquaterium-10, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Tocopherol, Sodium Hydroxide.

Jak stosować

Przeciąć skarpetki wzdłuż perforacji. Na umyte i osuszone stopy nałożyć skarpetki, uważając przy tym aby zawarty w nich płyn nie rozlał się. Dopasować skarpetki do rozmiaru stopy za pomocą dołączonego do nich paska samoprzylepnego. Dla lepszego efektu i komfortu założyć dodatkowe bawełniane skarpetki. Skarpetki pozostawić na stopach ok. 120 minut, następnie zdjąć, zmyć nadmiar płynu i wytrzeć stopy suchym ręcznikiem. Skarpetki mają ok. 30 cm i pasują na rozmiar stopy do 44

Produkt przeznaczony jest do jednorazowego użycia.


Pojemność

1 para

Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., 95-200 Pabianice, ul. Partyzancka 133/151

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.