Skrzyp Fix Herbapol Lublin, 30 saszetek

Dostępny
4,62

O produkcie: Skrzyp Fix Herbapol Lublin, 30 saszetek

100007544

Opis

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w łagodnych zaburzeniach układu moczowego w celu przepłukania drug moczowych jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu.

Działanie

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach , wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Wskazania

Produkt stosowany tradycyjnie jako środek moczopędny pomocniczo w stanach zapalnych i bakteryjnych dróg moczowych, w kamicy nerkowej (w drobnych złogach, tzw. piasku nerkowym).

Przeciwwskazania

Uczulenie na substancję czynną. Odwaru z ziela nie należy stosować w przypadku obrzęków spowodowanych niewydolnością serca lub nerek. Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak wystarczających danych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak wystarczających danych. Jak pojawią się objawy takie jak: gorączka, bolesne bądź utrudnione oddawanie moczu, bóle skurczowe lub krew w moczu w trakcie stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone. Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących stosowania ziela skrzypu w okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania leku.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 2 saszetki ziela skrzypu zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzyć przed ok. 15 minut. Pić 3-4 razy dziennie po 4/5 szklanki (około 200 ml) ciepłego naparu. Tradycyjnie stosuje się przez okres 2-4 tygodni.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić umiarkowane objawy ze strony układu pokarmowego lub reakcje alergiczne (np. wysypka)

Skład

1 saszetka zawiera 1,8 g ziela skrzypu.

Producent

Herbapol

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.