Solgar Astaksantyna, suplement diety, 30 kapsułek

Marka: SOLGAR

Suplement diety z astaksantyną - antyoksydacyjnym karotenoidem z alg.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

103,59

O produkcie: Solgar Astaksantyna, suplement diety, 30 kapsułek

100013782

Opis

Astaksantyna to naturalny pigment karoteinowy. Ze względu na swoją unikalną strukturę molekularną jest zaliczana do przeciwutleniaczy o udokumentowanej naukowo skuteczności.

Właściwości

Solgar Astaksantyna to suplement diety w kapsułkach, którego głównym składnikiem jest astaksantyna – organiczny związek chemiczny z grupy ksantofilii, uznawany za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy w przyrodzie. Działanie tego suplementu diety polega na ochronie organizmu przed wolnymi rodnikami (oksydantami), czyli reaktywnymi formami tlenu, które są produktem ubocznym wielu reakcji zachodzących w organizmie. Wolne rodniki produkowane w nadmiarze wywołują stres oksydacyjny, przyspieszają rozwój  stanów zapalnych, chorób cywilizacyjnych oraz starzenie się organizmu.

Astaksantyna może zmniejszać markery stanu zapalnego w organizmie. Jej regularne spożywanie może chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, opóźniać procesy starzenia się skóry oraz pomagać w jej nawilżeniu. Astaksantyna  uznawana jest także za wspierającą dla zdrowia oczu. Ponadto sprzyja redukcji ryzyka chorób neurodegeneracyjnych, a także układu sercowo-naczyniowego poprzez obniżanie stężenia lipidów w osoczu i działanie przeciwzapalne. Może pomóc w zwiększaniu wydolności i wytrzymałości organizmu podczas aktywności fizycznej, jak również przyspieszać regenerację mięśni po wysiłku.

Jak działa Solgar Astaksantyna?

Solgar Astaksantyna ma działanie przeciwutleniające, wspomaga organizm w neutralizowaniu wolnych rodników, których nadmiar może prowadzić do rozwoju różnych schorzeń, wspiera odporność. Oprócz tego wspiera poprawia funkcje poznawcze. 

Kiedy brać Solgar Astaksantyna?

Ten suplement diety zaleca się przyjmować  jako uzupełnienie codziennego jadłospisu w celu poprawy pracy organizmu i jako element wspomagający profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Najlepiej przyjmować astaksantynę wraz z posiłkiem.

Jak długo można stosować Solgar Astaksantyna?

Można przyjmować suplement długoterminowo, do uzyskania oczekiwanych efektów lub profilaktycznie. W razie jakichkolwiek wątpliwości wskazane jest zasięgnięcie porady lekarza lub farmaceuty, zwłaszcza jeśli na stałe przyjmowane są jakiekolwiek leki.

Czy stosowanie Solgar Astaksantyna w ciąży jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży i karmiące piersią, które chcą stosować astaksantynę, powinny skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się przyjmowania tego suplementu na własną rękę przez ciężarne.


Tabela

Składniki 1 kapsułka
Astaksantyna Haematococcus pluvialis 5 mg

Skład

Składniki: olej słonecznikowy, żelatyna wołowa, glicerol (roślinny), Astaksantyna (z Haematococcus pluvialis).

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna kapsułka dziennie.

PrzeznaczenieOstrzeżenia

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem skonsultować się z lekarzem.

INFORMACJA ALERGICZNA
Produkt bezglutenowy.Nie zawiera: cukru, soli, skrobi, pszenicy, produktów mlecznych, drożdży, soi, sztucznych substancji przedłużających trwałość, substancji słodzących, aromatów, barwników.

Dystrybutor

SOLGAR POLSKA Sp. z o.o.
ul. Skoroszewska 12
Warszawa

Producent

SOLGAR Inc.
Leonia, N.J., USA

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.