Solgar Fitosterole Kompleks, suplement diety, 100 kapsułek

Marka: SOLGAR

Suplement diety zawiera filosterole roślinne regulujące cholesterol.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

108,94

O produkcie: Solgar Fitosterole Kompleks, suplement diety, 100 kapsułek

100013784

Opis

Produkt Solgara jest źródłem fitosteroli roślinnych. Fitosterole (zwane również sterolami roślinnymi) budową przypominają cholesterol, który stanowi składnik strukturalny naszych błon komórkowych.

Właściwości

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają/zmniejszają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia 1,5-3 g steroli roślinnych. Istnieje wiele czynników ryzyka wysokiego poziomu cholesterolu. Zmiana jednego z nich może wywierać korzystny wpływ lub nie wywierać go. Produkt nie jest przeznaczony dla osób, które nie muszą kontrolować swojego poziomu cholesterolu we krwi. Należy unikać spożycia dodatku steroli roślinnych w ilościach większych niż 3 g na dobę.

Tabela

Składniki 4 kapsułki

Kompleks fitosterolowy
  
(z soi)
2000 mg

Łącznie estry sterolowe
  
(w tym beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassikasterol)
1800 mg

Skład

Składniki: kompleks fitosterolowy (sterole roślinne, z soi) w tym: estry estry steroli roślinnych (beta-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassikasterol), żelatyna (wołowa), substancja glazurująca: gliceryna; olej z krokosza barwierskiego, barwnik: karmel.

Jak stosować

Doustnie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe dwie kapsułki dwa razy dziennie.

Przeznaczenie

SOLGAR Inc.
Leonia, N.J., USA

Ostrzeżenia

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety. Środek spożywczy należy stosować w ramach zrównoważonej i różnorodnej diety, obejmującej regularne spożywanie owoców i warzyw w celu utrzymania poziomów karotenoidów. Zdrowy tryb życia jest ważny.Pacjenci zażywający leki na obniżenie stężenia cholesterolu powinni spożywać produkt wyłącznie pod kontrolą lekarza.Środek spożywczy może nie być odpowiedni w żywieniu dzieci w wieku poniżej 5 lat, dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

INFORMACJA ALERGICZNA
Produkt bezglutenowy.Nie zawiera: drożdży, pszenicy, produktów mlecznych, sztucznych substancji przedłużających trwałość, aromatów.

Dystrybutor

SOLGAR POLSKA Sp. z o.o.
ul. Skoroszewska 12
Warszawa

Producent

nd

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.