Solgar Folian (Metafolin) 400 µg, 50 tabletek

Marka: SOLGAR
Dostępny
45,98

O produkcie

100005185

Metafolina to łatwo przyswajalna forma kwasu foliowego, biologicznie aktywna, niewymagająca już przetwarzania w organizmie, stąd wskazanie do jej stosowania mają osoby z tzw. polimorfizmem MTHF.

Właściwości

Opatentowana postać folianu – Metafolin® – zawarta w preparacie jest biorównoważna z naturalnie występującym folianem. Jednak w stosunku do kwasu foliowego, metafolina cechuje się optymalnym wchłanianiem, wyższą biodostępnoscią oraz fizjologiczną aktywnością. Jest ona wskazana osobom z polimorfizmem MTHF, czyli schorzeniem uniemożliwiającym prawidłowe przekształcanie kwasu foliowego w organizmie.

Foliany, w tym kwas foliowy i metafolin (L-metylofolian wapnia), mają wpływ na wzrost tkanek matczynych w czasie ciąży. Substancje są istotne dla prawidłowego procesu podziału komórek i produkcji krwi. Od folianów zależą też właściwy metabolizm homocysteiny, poprawna synteza aminokwasów oraz zachowanie odpowiednich funkcji psychologicznych. Składniki wpływają ponadto na prawidłową pracę układu odpornościowego i zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia.

Suplementacja kwasem foliowym jest ważna zarówno w ciąży, jak i w okresie poprzedzającym zapłodnienie. Zalecana dobowa dawka tego składnika, stosowana w celu zapobiegania rozwojowi wad otwartych ośrodkowego układu nerwowego u dziecka, to 400 µg. Aby uniknąć problemów z przyswojeniem odpowiedniej porcji kwasu foliowego (np. z powodu istnienia w organizmie mutacji genu MTHFR), warto rozważyć suplementację aktywnymi formami folianów. Metafolin (L-metylofolian wapnia) omija szlaki przemian kwasu foliowego przed wchłonięciem do krwiobiegu i włączeniem do cyklu folianów w komórkach. Umożliwia to przyjęcie kwasu foliowego w dawce skutecznej w profilaktyce wad ośrodkowego układu nerwowego.

Solgar Folian – na co pomaga?

Foliany (w tym składnik suplementu Solgar Folian, L-metylofolian wapnia) są niezbędne w diecie kobiet planujących ciążę i ciężarnych. Składniki pomagają zadbać o zdrowie matki i rozwijającego się dziecka (m.in. o właściwe kształtowanie się układu nerwowego płodu). Suplement z kwasem foliowym w postaci L-metylofolianu wapnia jest polecany kobietom, u których występuje mutacja genu MTHFR. To również odpowiedni wybór dla osób, które chcą zadbać o prawidłowy metabolizm homocysteiny i wesprzeć układ krwiotwórczy.

Solgar Folian – jak stosować?

Zalecana dawka preparatu Solgar Folian to 1 tabletka dziennie, najlepiej przyjęta w trakcie posiłku albo według wskazań lekarza. Nie należy samodzielnie zwiększać porcji rekomendowanej do spożycia w ciągu dnia. Suplementu diety nie powinno się też traktować jako substytutu zdrowego, zróżnicowanego jadłospisu. Przed rozpoczęciem stosowania preparatu kobiety w ciąży, matki karmiące, osoby zażywające leki lub chore powinny skonsultować się z lekarzem.

Czy Solgar Folian to sam kwas foliowy?

Solgar Folian w 1 tabletce zawiera 400 µg L-metylofolianu wapnia (Metafolin®), czyli łatwo przyswajalnej formy kwasu foliowego. Wspomniana postać kwasu foliowego jest biologicznie aktywna i nie wymaga dodatkowego przetworzenia w organizmie. To jednak nie jedyny składnik preparatu. W suplemencie znajdują się ponadto substancje wypełniające (celuloza i mannitol) i przeciwzbrylające (roślinne kwasy tłuszczowe, dwutlenek krzemu, guma celulozowa i sole magnezowe roślinnych kwasów tłuszczowych).

Tabela

Składnik Zawartość w 1 tabletce
Folian (L-metylofolian wapnia, Metafolin) 400 µg

Skład

Składniki: substancja aktywna w 1 tabletce: Folian (L-metylofolian wapnia, Metafolin®)) – 400 µg; substancja wypełniająca: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna; substancje przeciwzbrylające: roślinny kwas stearynowy, dwutlenek krzemu, roślinny stearynian magnezu, guma celulozowa.

Jak stosować

Doustnie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza.

Dzienne spożycie

Zalecana dzienna porcja: 1 tabletka.

Przeznaczenie

Suplement diety Folian (Metafolin®) 400 mcg polecany w celu zaspokojenia zapotrzebowania na foliany, przede wszystkim osobom z problemem przyswajania kwasu foliowego, również kobietom w ciąży.

Ostrzeżenia

Preparat bezglutenowy, koszerny, odpowiedni dla wegan i wegetarian. Nie zawiera drożdży, pszenicy, glutenu, soi, produktów mlecznych oraz sztucznych substancji konserwujących, zapachowych i barwiących

Waga

50 tabletek

Dystrybutor

SOLGAR POLSKA Sp. z o.o.
Skoroszewska 12
02-495 Warszawa

Producent

SOLGAR VITAMIN AND HERB, LEONIA N,J.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.