Sopelek

  (8)

Sopelek to polska marka założona w 2004 roku. Uzyskała rekomendację Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Zajmuje się produkcją aspiratorów dla dzieci i niemowląt. Sopelek został doceniony Laurem Konsumenta w 2008 roku. Obecnie ma na koncie kilka aspiratorów dla dzieci w różnym wieku.

Sortuj według

    Produkty dla dzieci Sopelek

    Sopelek produkuje aspiratory dla dzieci, stosowane w celu usunięcia wydzieliny z nosa. Akcesoria te pomagają przywrócić najmłodszym możliwość swobodnego oddychania. Regularne używanie aspiratorów w trakcie przeziębienia może przyczynić się do ograniczenia ryzyka wystąpienia zapalenia krtani, tchawicy, oskrzeli, płuc, zatok przynosowych, ucha środkowego i gardła. Sopelek oferuje aspiratory dla niemowląt z serii Baby i wyroby dla starszych dzieci – Sopelek 2 i 3+. Marka produkuje też podkłady higieniczne Sopelek Baby MAX wykonane z bibuły i folii.

    Aspiratory do odciągania wydzieliny Sopelek

    Aspiratory do nosa Sopelek to akcesoria bardzo uniwersalne. Pozwalają na stosowanie przy dużej i małej ilości wydzieliny. Służą do odciągania kataru ustami lub z użyciem zredukowanej siły ssącej odkurzacza. Wyposażono je w filtry, na których zatrzymuje się wydzielina i bakterie. Dzięki temu znika ryzyko zainfekowania rodzica w trakcie odciągania kataru ustami. W konstrukcji aspiratorów zastosowano także filtr w korku adaptera, który zapobiega wciąganiu wydzieliny do węża odkurzacza, przy korzystaniu z metody automatycznej.

    W konstrukcji aspiratorów Sopelek dostępnych w Dr. Max zastosowano innowacyjny otwór redukcyjny. Jego budowa pozwala redukować siłę przenoszoną z węża odkurzacza. Dzięki temu urządzenie jest bezpieczne dla nosków dzieci. Sopelek słynie zwłaszcza z aspiratora do nosa Sopelek 3. Marka ma w swoim asortymencie także filtry wymienne pasujące do wszystkich modeli urządzeń oraz zestawy końcówek. Produktów Sopelek można używać zarówno na co dzień, jak i w trakcie infekcji. Kocówkę wkładaną do nosa wykonano z tworzywa sztucznego, które można wyparzyć w wodzie o temperaturze 90 stopni Celsjusza przez maksymalnie 15 s. Marka zadbała o to, by wszystkie elementy aspiratorów pozwalały na szybkie i łatwe łączenie po umyciu lub wymianie filtra. Urządzenia te są niewielkie, dlatego sprawdzą się nawet w podróży. Ceny aspiratorów Sopelek różnią się w zależności od przeznaczenia.