Sopelek 3, aspirator do nosa, 1 sztuka

Marka: SOPELEK

Aspirator, skuteczny odciągacz kataru dla niemowląt i małych dzieci.

Dostępny
26,93

O produkcie: Sopelek 3, aspirator do nosa, 1 sztuka

100018215

Opis

Sopelek 3 aspirator do nosa to 100% polski odciągacz kataru dla niemowląt i dzieci z opcją podłączenia do odkurzacza (max. 1000 W).

Właściwości

Sopelek 3 to wyrób medyczny w postaci aspiratora do nosa, który pomaga usunąć nagromadzoną wydzielinę z nosa dziecka i tym samym przywraca swobodne oddychanie. Śluz można usuwać na dwa sposoby: przy pomocy ust lub odkurzacza. W urządzeniu Sopelek 3 zastosowano specjalny otwór redukcyjny, który eliminuje ryzyko uszkodzenia delikatnej śluzówki nosa. Regularne stosowanie aspiratora do nosa pomaga zapobiec lub ograniczyć infekcje:

  • górnych drogach oddechowych takie jak zapalenie gardła, ucha środkowego, zatok przynosowych,
  • dolnych drogach oddechowych, zwłaszcza zapalenie krtani, zapalenie tchawicy, zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc.

Wyrób medyczny Sopelek 3 można używać na dwa sposoby:

  1. Odciąganie za pomocą ust

Aspirator składamy zgodnie z instrukcją. Układamy dziecko w wygodnej pozycji, umieszczamy ustnik w swoich ustach, a końcówkę donosową w  otworze nosowym dziecka. Delikatnie, progresywnie i jednostajnie wciągamy powietrze przez ustnik po kolei w obu otworach nosowych. Wyjmujemy końcówkę z cylindra głównego, a zużyty filtr wyrzucamy do kosza. Pozostałe elementy wyparzamy  w gorącej wodzie (ok. 90oC) przez max. 15 sekund.

  1. Odciąganie za pomocą odkurzacza

Używamy odkurzacza o mocy 500-1000 W. Aspirator składamy zgodnie z instrukcją. Układamy dziecko w wygodnej pozycji i dosuwamy końcówkę aspiratora po kolei w pobliże każdego z otworów nosowych dziecka (czas trwania odciągania – max. 5 s, ruch góra-dół). Wyłączamy odkurzacz, wyjmujemy zanieczyszczoną końcówkę z cylindra głównego, a jednorazowy filtr z korka. Zużyty filtr wyrzucamy do kosza, a pozostałe elementy wyparzamy  w gorącej wodzie (ok. 90oC) przez max. 15 s. Adaptera i wężyka nie trzeba wyparzać, wystarczy przemyć ciepłą wodą.

Jak działa Sopelek 3?

Aspirator do nosa Sopelek 3 pozwala dokładnie oczyścić nos dziecka. W ten sposób pomaga w leczeniu chorób dróg oddechowych przebiegających z katarem. Dodatkowo ogranicza infekcje.

Kiedy stosować Sopelek 3?

Sopelek 3 służy przede wszystkim do usuwania zalegającej wydzieliny z nosa dziecka, dlatego stosuje się go w przypadku kataru, np. o podłożu infekcyjnym lub alergicznym. Produkt może też służyć do codziennej higieny noska maluszka.


Przeznaczenie

Zaleca się stosowanie aspiratora w każdym przypadku niedrożności noska u niemowlaka, w szczególności kataru infekcyjnego czy alergicznego nieżytu noska.

Waga

W opakowaniu znajdują się:
- aspirator do nosa z końcówką do ust do codziennej higieny noska niemowlaka,
- 10 filtrów wymiennych,
- 2 szt. jednorazowych nieprzemakalnych podkładów dla niemowląt SOPELEK baby (zastosowanie w trakcie przewijania dziecka w domu, przychodni czy podróży),
- praktyczne etui.

Dystrybutor

SALUS INTERNATIONAL SP. Z O.O.

Producent

SALUS INTERNATIONAL SP. Z O.O.
ul. Pułaskiego 9
40-273 Katowice

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.