Nexon Pharma Islandzki medic+ spray do gardła z nanosrebrem, 30 ml

Dostępny
10,07

O produkcie: Nexon Pharma Islandzki medic+ spray do gardła z nanosrebrem, 30 ml

100052098

Opis

Nexon Pharma Islandzki medic+ spray do gardła z nanosrebrem, 30 ml to wyrób medyczny, którego składniki wspierają leczenie stanów zapalnych gardła oraz migdałków. Preparat wyróżnia się naturalną formułą pozbawioną alkoholu oraz przyjemnym smakiem.


Właściwości

  • Smak truskawkowo-miętowy.
  • Odpowiedni dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia.
  • Nanosrebro wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, łagodzące i przeciwwirusowe.
  • Stosowany wspomagająco w leczeniu zapalenia błony śluzowej gardła i jamy ustnej, jak również migdałków podniebiennych.
  • Składniki powlekają błonę śluzową jamy ustnej i gardła, dzięki czemu zmniejsza dolegliwości bólowe.
  • Naturalny skład.

Spray do gardła z nanosrebrem Islandzki medic+ Nexon Pharma to wyrób medyczny, który wyróżnia się rewolucyjną formułą pozbawioną ekstraktów alkoholowych. Dzięki temu preparat ten nie podrażnia śluzówki gardła i jamy ustnej, a także może być stosowany zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci powyżej 6. roku życia. Spray jest wygodny w aplikacji i może być stosowany wspomagająco w leczeniu zapalnie migdałków podniebiennych (równieżpo ich usunięciu), zapalenia błony śluzowej gardła oraz jamy ustnej.

Porost islandzki, jeden z kluczowych składników sprayu do gardła Islandzki medic+ tworzy film powlekający na śluzówce gardła i jamy ustnej. Jego zadaniem jest zmniejszenie nadreaktywności na czynniki drażniące. Nanosrebro, określane również jako srebro koloidalne, to natomiast składnik wykazujący działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne.


Skład

Nanosrebro 0,015 ml, ekstrakt z plechy porostu islandzkiego 0,00005 ml, woda demineralizowana, gliceryna, sorbitol, aromat truskawkowy, kwas cytrynowy, polisorbat 20, olejek z mięty pieprzowej, sukraloza, sorbinian potasu.

Jak stosować

Przed pierwszym użyciem należy kilkukrotnie nacisnąć dozownik, aby wypełnić go płynem. Należy umieścić aplikator w jamie ustnej naciskając rozpylić w kierunku gardła 1-2 dawki. Zaleca się stosować 3 do 4 razy dziennie po 1-2 dawki jednorazowo po posiłku. Ze względów higienicznych oraz w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się infekcji, jedno opakowanie należy przeznaczyć dla jednej osoby. Po każdym użyciu wyrobu, końcówkę należy umyć pod bieżącą wodą i delikatnie osuszyć.

Przeznaczenie

Do stosowania wspomagająco podczas: zapalenia migdałków podniebiennych, po usunięciu migdałków podniebiennych, zapalenia błony śluzowej gardła, zapalenia błony śluzowej jamy ustnej.

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik wyrobu. Unikać kontaktu z oczami. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zaprzestać stosowania. Każdy poważny incydent związany z wyrobem medycznym należy zgłosić producentowi i właściwemu organowi państwa członkowskiego, w którym użytkownik lub pacjent maą miejsce zamieszkania. Nie stosować po upływie terminu ważności. Stosowanie wyrobu medycznego w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Dystrybutor

Nexon Pharma Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Chełmżyńska 249,
04-458 Warszawa

Producent

Global Pharma CM S.A.
ul. Berezów 49A,
26-130 Suchedniów

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.