Sutricon Kids, plastry na blizny, 3 x 7 cm, 5 sztuk

Silikonowe plastry dla dzieci, przeznaczone do stosowania na blizny.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

70,81

O produkcie: Sutricon Kids, plastry na blizny, 3 x 7 cm, 5 sztuk

100018470

Opis

Silikonowe plastry Sutricon Kids skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność blizn.

Właściwości

Sutricon Kids to plastry na blizny po rozległych operacjach chirurgicznych, plastyce kończyn górnych i dolnych, niewielkich przeszczepach skóry, operacjach laparoskopowych i innych rozległych ranach. Mogą być aplikowane na blizny świeże i dojrzałe. Produkt jest odpowiedni dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Można przycinać go na dowolny rozmiar.

Plastry Sutricon Kids wykonano z materiału, który łatwo dostosowuje się do powierzchni skóry. Pomaga ją zabezpieczyć przed powstawaniem blizn przerostowych i keloidów. Wspiera zmniejszanie widoczności blizny. Plastry są stosowane w celu jej rozjaśnienia, wygładzenia, a także złagodzenia uczucia ciągnięcia, swędzenia i napięcia skóry w miejscu, w którym znajdowała się rana. Silikon pomaga stworzyć odpowiednią wilgotność dla skóry.

Plastry silikonowe Sutricon Kids mają rekomendację Międzynarodowego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn*. Są bardzo cienkie i przezroczyste – prawie niewidoczne na skórze. Nie brudzą ubrań, nie są tłuste i kleiste. Nie mogą być stosowane na oparzenia, rany sączące i otwarte oraz błony śluzowe.

Produkt jest wybierany przez osoby, które chcą dowiedzieć się, jak uniknąć blizn. Jest odpowiedni dla alergików. Może być stosowany nawet we wrażliwych rejonach ciała.

Jak działają plastry Sutricon Kids?

Plastry Sutricon Kids wykonano z materiału, który pomaga zmniejszyć widoczność blizn pourazowych. Mają membranę poliuretanową przepuszczającą powietrze.

Kiedy stosować plastry Sutricon Kids?

Plastry Sutricon Kids mogą być stosowane na duże blizny. Ich aplikacja jest możliwa, gdy ze skóry zejdą wszystkie strupy i pojawi się nowa tkanka, a szwy zostaną usunięte.

Jak długo można stosować plastry Sutricon Kids?

Produkt można stosować przez cały czas gojenia się blizn. Producent informuje, że w przypadku blizn świeżych są to około 3 miesiące, a starszych – 6 miesięcy. Osoby, które mają skłonność do nieprawidłowego bliznowacenia, powinny nosić plastry nawet przez 12 miesięcy.

*https://verco.com.pl/produkty/sutricon-plastry/


Skład

Żel silikonowy, elastyczna membrana poliuretanowa.

Jak stosować

Po całkowitym zagojeniu rany (kiedy zejdą wszystkie strupy i pojawi się nowa tkanka) można zastosować silikonowe plastry Sutricon na blizny. Przed użyciem należy dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. Plaster należy dociąć do wielkości blizny, zostawiając margines 5 mm z każdej strony i nakleić na bliznę. 1 plaster = 3 - 5 dni stosowania. Raz na dobę należy zdjąć plaster, umyć bliznę, osuszyć i nałożyć ponownie ten sam plaster.

Długość terapii to średnio:
-min. 3 miesiące w przypadku blizn świeżych
-min. 6 miesięcy w przypadku blizn starszych

Przeznaczenie

Silikonowe plastry stosowane są:
- blizn pooperacyjnych,
- blizn pooparzeniowych,
- blizn pourazowych,
- w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu,
- dla dzieci (już od 6. miesiąca życia) i dorosłych,
- w zmniejszeniu widoczności blizn świeżych i dojrzałych (nawet do 9 lat).

Dystrybutor

VERCO

Producent

VERCO S.A.,
ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
01-015 Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.