Sutricon, silikonowe plastry do leczenia blizn 3x10 cm, 5 plastrów

Silikonowe plastry do leczenia blizn. 3 x 10 cm, niezwykle wygodne.

Dostępny
55,23

O produkcie: Sutricon, silikonowe plastry do leczenia blizn 3x10 cm, 5 plastrów

100010464

Opis

Sutricon silikonowe plastry na blizny dzięki swej wyjątkowej strukturze charakteryzują się niezwykłą wygodą stosowania. Skuteczność plastrów silikonowych została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych .

Właściwości

Silikonowe plastry skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność blizn. Ich innowacyjna struktura, zawierająca żel silikonowy, posiada właściwości zbliżone do zdrowej ludzkiej skóry: elastyczność, przepuszczalność tlenu i zapobieganie procesowi nadmiernej transepidermalnej utracie wody. Dzięki tym cechom plastry redukują dyskomfort związany z blizną, taki jak ból, swędzenie czy uczucie ciągnięc

Skład

Żel silikonowy, elastyczna membrana poliuretanowa.

Jak stosować

Silikonowe plastry Sutricon można stosować po całkowitym zagojeniu rany i po zdjęciu szwów. Przed użyciem należy dokładnie oczyścić i osuszyć bliznę. W celu dopasowania wielkości plastra do powierzchni blizny, możliwe jest jego docięcie w dowolny sposób. Plaster należy zmieniać średnio co 3 do 5 dni, jednak najlepsze efekty uzyskuje się wymieniając plaster co 24 godziny.

Aby osiągnąć zadowalające efekty, należy stosować preparat regularnie i postępować zgodnie z instrukcją używania. Długość terapii jest indywidulna i zależy od wielu czynników m. in. wielkości i rodzaju blizny, wieku czy uwarunkowań genetycznych. Pierwsze efekty stosowania plastrów mogą być widoczne już po miesiącu, jednak pełna kuracja powinna trwać:

  • min. 3 miesiące w przypadku blizn świeżych
  • min. 6 miesięcy w przypadku blizn starszych

Przy skłonnościach do nieprawidłowego bliznowacenia, np. keloidów czy bliznowców zaleca się stosowanie plastrów Sutricon przez cały okres przebudowy blizny, nawet do 1 roku.


Przeznaczenie

Duże blizny po
  • cesarskim cięciu
  • operacji tarczycy
  • abdominoplastyce
  • oparzeniach
  • operacjach kardiologicznych

Waga

5 plastrów o rozmiarze 3 cm x 10 cm

Dystrybutor

VERCO

Producent

Verco

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.