Sutricon, silikonowy żel do leczenia blizn, 15 ml

Dostępny
19,45

O produkcie

100007653

Sutricon żel to silikonowy żel do codziennej pielęgnacji blizn.

Właściwości

SUTRICON żel jest specjalistycznym produktem do pielęgnacji wszystkich rodzajów blizn opartym na wyjątkowych właściwościach żelu silikonowego. Tuba z kaniulą zapewnia łatwość aplikacji, pozwalając na stosowanie produktu na nierówne, często poddawane naprężeniom powierzchnie skóry. Żel szybko wysycha, tworząc na powierzchni skóry elastyczną, niewidoczną powłokę, która utrzymuje odpowiedni stopień nawilżenia skóry i chroni powierzchnię blizny przed czynnikami zewnętrznymi. Produkt pomaga poprawić wygląd nowych i istniejących już blizn.

Regularne stosowanie żelu SUTRICON pomaga w pielęgnacji blizn oraz zmniejsza ryzyko powstawania bliznowców i blizn przerostowych.

Regularne stosowanie żelu silikonowego na powierzchnię blizny wspomaga jej zmniejszenie, rozjaśnienie oraz wygładzenie.

Skład INCI

Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Silica.

Jak stosować

Zaleca się aplikację żelu SUTRICON połączoną z masażem blizny.

Stosowanie produktu Sutricon żel powinno się rozpocząć jak najszybciej po zagojeniu rany lub zdjęciu szwów. Na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię blizny nanieść niewielką ilość preparatu. Kolistymi ruchami delikatnie masować powierzchnię blizny przez około 2-3 min. Rozcierać bliznę, lekko uciskając ją opuszkami palców. Zaleca się stosować preparat minimum dwa razy dziennie.

Do użytku zewnętrznego. W przypadku wystąpienia podrażnienia i reakcji alergicznej należy zaprzestać stosowania preparatu. Unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi i ranami.

Przeznaczenie

blizny pooperacyjne
blizny pooparzeniowe i powstałe po urazach
blizny przerostowe i keloidy (bliznowce)
blizny potrądzikowe
rozstępy

Pojemność

15 ml

Uwagi

Produkt nie powinien być używany przez osoby, u których występuje alergia na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie są znane interakcje z innymi produktami.
Produkt hipoalergiczny.

Producent

VERCO

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.