Sutricon, żel na blizny, 15 ml

Silikonowy żel przeznaczony do leczenia i redukcji widoczności blizn.

Dostępny
24,49

O produkcie: Sutricon, żel na blizny, 15 ml

100007653

Opis

Sutricon żel to silikonowy żel do codziennej pielęgnacji blizn.

Właściwości

SUTRICON żel na blizny jest specjalistycznym produktem do pielęgnacji wszystkich rodzajów blizn opartym na wyjątkowych właściwościach żelu silikonowego. Tuba z kaniulą zapewnia łatwość aplikacji, pozwalając na stosowanie produktu na nierówne, często poddawane naprężeniom powierzchnie skóry. Żel szybko wysycha, tworząc na powierzchni skóry elastyczną, niewidoczną powłokę, która utrzymuje odpowiedni stopień nawilżenia skóry i chroni powierzchnię blizny przed czynnikami zewnętrznymi. Produkt pomaga poprawić wygląd zarówno nowych, jak i starych blizn.

Żel zawiera 2 składniki aktywne:

  • Polisiloksany – polimery tworzą na skórze warstwę ochronną, która ogranicza odparowywanie wody, nawilżając i zmiękczając tkanki. Hamują przerost blizny.
  • Dwutlenek krzemu – rozjaśnia obszar skóry, na którym występuje blizna, niwelując jej odznaczanie się na ciele.

Jak stosować żel na blizny Sutricon?

Regularne stosowanie żelu SUTRICON pomaga w pielęgnacji blizn oraz zmniejsza ryzyko powstawania bliznowców i blizn przerostowych. W tym celu aplikuj Sutricon żel na blizny na dokładnie umytą i osuszoną skórę. Wystarczy niewielka ilość żelu, dzięki czemu kosmetyk jest wydajny. Należy wmasowywać ją w skórę kolistymi ruchami przez 2-3 minuty, lekko uciskając opuszkami palców. Producent zaleca stosowanie żelu na blizny minimum 2 razy dziennie. Żel zapewnia matowe wykończenie. Jest bezwonny, przezroczysty i może być łączony z innymi metodami terapeutycznymi, na przykład z masażem.

Od kiedy stosować Sutricon?

Sutricon żel na blizny należy stosować po całkowitym zagojeniu rany, czyli wtedy, gdy nie ma już na niej strupów i pojawiła się nowa tkanka. Dopiero wówczas możesz rozpocząć bezpieczne stosowanie żelu na blizny: po zabiegach chirurgicznych, terapiach laserowych, poparzeniach, urazach, trądziku oraz rozstępach. Sprawdzi się także w przypadku blizn przerostowych (tzw. keloidów). Możesz używać go na wszystkich ruchomych powierzchniach ciała oraz twarzy (może być stosowany także pod makijaż). Żel jest bezpieczny zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci od 1. roku życia.

Po jakim czasie widać efekty stosowania żelu Sutricon?

Regularne stosowanie żelu silikonowego na powierzchnię blizny wspomaga jej zmniejszenie, rozjaśnienie oraz wygładzenie. Dla osiągnięcia takich rezultatów zaleca się stosować Sutricon żel na blizny minimum 3 miesiące na blizny świeże. W przypadku blizn starszych czas aplikacji produktu należy wydłużyć do 6 miesięcy. Pożądane efekty można jednak wówczas zaobserwować nawet w przypadku wieloletnich blizn. Warto mieć na uwadze, że dokładna długość stosowania żelu stanowi kwestię indywidualną, która zależy między innymi od rodzaju blizny i uwarunkowań genetycznych.


Jak stosować

Zaleca się aplikację żelu SUTRICON połączoną z masażem blizny.

Stosowanie produktu Sutricon żel powinno się rozpocząć jak najszybciej po zagojeniu rany lub zdjęciu szwów. Na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię blizny nanieść niewielką ilość preparatu. Kolistymi ruchami delikatnie masować powierzchnię blizny przez około 2-3 min. Rozcierać bliznę, lekko uciskając ją opuszkami palców. Zaleca się stosować preparat minimum dwa razy dziennie.

Do użytku zewnętrznego. W przypadku wystąpienia podrażnienia i reakcji alergicznej należy zaprzestać stosowania preparatu. Unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi i ranami.

Przeznaczenie

blizny pooperacyjne
blizny pooparzeniowe i powstałe po urazach
blizny przerostowe i keloidy (bliznowce)
blizny potrądzikowe
rozstępy

Dystrybutor

VERCO

Producent

VERCO

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.