Swanson CoQ10, 100 mg, suplement diety, 100 kapsułek

Marka: SWANSON

Suplement diety zawierający koenzym Q10, bardzo silny antyoksydant.

Dostępny
82,68

O produkcie: Swanson CoQ10, 100 mg, suplement diety, 100 kapsułek

100010485

Opis

Suplement diety zawierający koenzym Q10, jeden z najsilniejszych antyoksydantów.

Właściwości

W formule suplementu diety Swanson CoQ10 wykorzystano właściwości koenzymu Q10, który jest czynnikiem niezbędnym do prawidłowego działania tkanek i narządów. Związek ten występuje naturalnie w organizmach zwierząt i w ciele człowieka, gdzie pełni wiele istotnych funkcji związanych m.in. z łańcuchem transportu elektronów i procesami antyoksydacyjnymi. Kumuluje się głównie w wątrobie, nadnerczach, śledzionie, płucach, nerkach i sercu.

Znajdujący się w składzie preparatu Swanson CoQ10 koenzym Q10 jest nierozpuszczalny w wodzie, jednak doskonale miesza się z tłuszczami. Dlatego w suplemencie diety zastosowano dobrze przyswajalną postać tego składnika zmieszaną z lecytyną sojową. Każda porcja dzienna produktu dostarcza aż 100 mg koenzymu Q10. W opakowaniu znajduje się 100 kapsułek żelowych, które wystarczają na nieco ponad 3 miesiące suplementacji.

Koenzym Q10 jest syntetyzowany we wszystkich tkankach i komórkach organizmu. Odpowiada za przenoszenie elektronów w mitochondrialnym łańcuchu oddechowym. Przyczynia się do wytwarzania odpowiedniej ilości energii koniecznej do właściwego przebiegu metabolizmu komórkowego. Wykazuje też właściwości stabilizujące błony komórkowe, wchodząc w interakcję z białkami błonowymi. Czyni je w ten sposób bardziej wytrzymałymi i odpornymi na wpływ szkodliwych czynników (proteaz i fosfolipazy A).

Co więcej, koenzym Q10 wykazuje bezpośrednie i pośrednie właściwości antyoksydacyjne. Jest zdolny do wiązania wolnych rodników i zapobiegania utlenianiu lipidów oraz zmianom oksydacyjnym w obrębie białek i DNA. Dodatkowo wspomaga działanie innego lipofilowego antyoksydantu — alfa-tokoferolu. Wspiera regenerowanie zredukowanej i biologicznie aktywnej postaci tokoferolu. Obecność koenzymu Q10 notuje się również w lipoproteinach krwi, gdzie odpowiada on za ochronę LDL przed utlenianiem i przyczynia się do zmniejszenia ryzyka miażdżycy.

Jak działa Swanson CoQ10?

Preparat Swanson CoQ10 pomaga uzupełniać dietę w koenzym Q10, nie stanowi jednak alternatywy dla odpowiednio zbilansowanego i zdrowego żywienia.

Jak stosować Swanson CoQ10?

Spożywaj 1 kapsułkę suplementu diety dziennie. Pamiętaj, że nie należy przekraczać zalecanej dobowej ilości preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Swanson CoQ10?

Suplement diety nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.


Tabela

1 kapsułka zawiera 100 mg koenzymu Q10.

Skład

koenzym Q10, organiczny olej sojowy, kapsułka: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, woda oczyszczona, nośnik: żółty wosk pszczeli, emulgator: lecytyna sojowa, naturalny barwnik żółty: koncentrat oleju annato.

Jak stosować

Jedna kapsułka żelowa dziennie.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji odżywki do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut prawidłowo zróżnicowanej diety. Preparat niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.

Producent

Swanson

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.