Sylimaryna, tabletki z Wadowic, suplement diety, 30 tabletek

Suplement diety zawiera ostropest plamisty, który wspomaga pracę wątroby.

Dostępny
10,89

O produkcie: Sylimaryna, tabletki z Wadowic, suplement diety, 30 tabletek

100014567

Opis

Sylimaryna Tabletki z Wadowic to suplement diety przeznaczony dla osób odczuwających dyskomfort trawienny.

Właściwości

Sylimaryna z Wadowic to suplement diety z ekstraktem z ostropestu plamistego przeznaczony dla osób zmagających się z dyskomfortem trawiennym. Ostropest plamisty (Silybum marianum L.) wykazuje wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Zawarta w nim sylimaryna sprzyja regeneracji i uszczelnianiu hepatocytów, chroniąc narząd przed negatywnym oddziaływaniem toksycznych dla niego związków. Preparat rekomendowany jest osobom dorosłym, które pragną zadbać o prawidłowe funkcje wątroby.

Jak działa Sylimaryna z Wadowic?

Preparat zawiera wyciąg z ostropestu plamistego standaryzowany na zawartość sylimaryny. Stabilizuje ona lipidy błon komórkowych komórek wątrobowych, działając ochronnie względem miąższu wątroby. Działa na zasadzie osłony – chroni przed wnikaniem substancji toksycznych do komórek tego narządu. Przypisuje się jej właściwości przeciwzapalne i silnie odtruwające. Zawarty w suplemencie ostropest plamisty wspomaga również trawienie oraz utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi.

Kiedy brać Sylimaryna z Wadowic?

Sylimaryna z Wadowic uzupełnia dietę w składniki obecne w wyciągu z ostropestu plamistego, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie wątroby oraz procesy trawienne. Produkt przeznaczony jest dla osób odczuwających dyskomfort trawienny. Można go brać na objawy takie jak zbyt szybko pojawiające się uczucie sytości, nieprzyjemne uczucie zalegania pokarmu w żołądku czy uczucie ciężkości po posiłku.

Jak długo można stosować Sylimaryna z Wadowic?

Producent nie podaje zaleceń w zakresie optymalnej długości przyjmowania preparatu. Wskazana jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą w tej sprawie.

Czy stosowanie Sylimaryna z Wadowic w ciąży jest bezpieczne?

Preparat nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży. Przeciwwskazanie do jego stosowania stanowi również okres karmienia piersią. W razie ewentualnej chęci zastosowania suplementacji wskazane jest wcześniejsze odbycie konsultacji z lekarzem celem omówienia wszelkich korzyści i zagrożeń wynikających z przyjmowania preparatu w tym szczególnym czasie.


Tabela

Substancja aktywna
Ilość w jednej tabletce
Ilość w zalecanej dziennej porcji (pół tabletki)
Ekstrakt z ostropestu plamistego 100 mg 50 mg
W tym sylimaryna 70 mg 35 mg

Skład

Składniki: substancje wypełniające: celuloza, sorbitole; ekstrakt z ostropestu plamistego (Silybum marianum L.) standaryzowany na zawartość sylimaryny; substancje przeciwzbrylające: glikol polietylenowy, poliwinylopirolidon, sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Jak stosować

Doustnie.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:

Ostrzeżenia

Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.
Preparaty z ostropestu plamistego nie są zalecane dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących bez nadzoru medycznego.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu.

Waga

Masa netto: 21 g (30 tabletek po 0,7g)

Producent

Polski Lek S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.