Symbiosys Bifibaby, suplement diety, 8 ml

Suplement diety w kroplach zawierający szczepy bakterii BR03 i B632.

Dostępny
32,83

O produkcie: Symbiosys Bifibaby, suplement diety, 8 ml

100010642

Opis

Suplement diety w kroplach zawierający szczepy bakterii Bifidobacterium breve BR03, Bifidobacterium breve B632.

Właściwości

Symbiosys Bifibaby to probiotyk dla niemowląt i noworodków już od pierwszych dni życia. Dostępny jako suplement diety w kroplach zawiera szczepy bakterii Bifidobacterium breve BR03 oraz Bifidobacterium breve B632, które wspierają rozwój prawidłowej mikrobioty jelitowej dziecka. W 5 kroplach preparatu znajduje się aż 100 milionów komórek każdej z bakterii! Mikrobiom u małych dzieci intensywnie się rozwija i składa się głównie z bakterii Bifidobacterium, które odgrywają szczególną rolę na początku życia każdego człowieka. Najważniejsze cechy probiotyku Symbiosys Bifibaby:

  • jako jedyny produkt w Polsce zawiera 6,4 miliarda bakterii dwóch starannie wyselekcjonowanych szczepów Bifidobacterium breve BR03 i Bifidobacterium breve B632, które uczestniczą w rozwoju mikroflory jelitowej już od pierwszych dni życia dziecka,
  • pomagając zachować równowagę mikrobioty jelitowej dziecka, wspiera prawidłowy rozwój i wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie,
  • bezpieczeństwo zawartych w składzie szczepów Bifidobacterium zostało potwierdzone przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (European Food Safety Authority, EFSA),
  • zastosowana w procesie produkcji metoda mikroenkapsulacji chroni komórki dobrych bakterii przed szkodliwym działaniem kwasu żołądkowego.

Suplement diety Symbiosys Bifibaby nie zawiera laktozy, glutenu ani konserwantów. Jest odpowiedni dla wegan. Nie wymaga przechowywania w lodówce.

Kiedy brać Symbiosys Bifibaby?

Probiotyk Symbiosys Bifibaby podaje się dziecku, aby wspomóc przywrócenie równowagi mikrobioty jelitowej. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wskazań do stosowania preparatu producent rekomenduje konsultację z lekarzem lub farmaceutą.

Jak długo można stosować Symbiosys Bifibaby?

Producent zaleca, aby podawać dziecku probiotyk Symbiosys Bifibaby codziennie przez co najmniej 4 tygodnie. Nie podaje jednak, jak długo powinno się stosować produkt. O poradę w tej kwestii można poprosić farmaceutę lub lekarza.

Jak działa Symbiosys Bifibaby?

Probiotyk Symbiosys Bifibaby wykazuje pozytywny wpływ na skład flory jelitowej dziecka. Dostarcza do organizmu dobroczynnych bakterii, które pomagają zachować równowagę mikrobiomu. Bakterie te naturalnie występują w jelitach każdego człowieka, a ich obecność wywiera korzystny wpływ na zdrowie i układ odpornościowy. Skład mikroflory jelitowej w różnych sytuacjach może zostać zaburzony, a podawanie probiotyku pomaga odzyskać mu równowagę.


Tabela

Składniki aktywne Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia - 5 kropli
B. breve BR03 100 milionów komórek
B. breve B632 100 milionów komórek

Skład

Olej roślinny (kukurydziany); Bifidobacterium breve BRO3 (DSM 16604); Bifidobacterium breve B632 (DSM 24706); maltodekstryna.

Jak stosować

Przed użyciem wstrząsnąć butelką. Należy umieścić krople na łyżeczce dostosowanej do wieku dziecka lub w butelce z zimnym lub ciepłym pokarmem. Nie wkładać zakraplacza bezpośrednio do buzi dziecka.

Dzienne spożycie

5 kropli SYMBIOSYS Bifibaby, od urodzenia krople 8ml. pozwala na przyjęcie 100 milionów komórek każdego ze szczepów bakterii.

Przeznaczenie

Produkt jest przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie zdrowego trybu życia, pomaga w utrzymaniu równowagi mikrobioty jelitowej.

Ostrzeżenia

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25°C, chronić przed światłem.
Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować dłużej niż przez 1 miesiąc od pierwszego otwarcia.

Waga

48 g netto

Producent

nd

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.