Nexon Pharma Islandzki medic+ syrop, 125 ml

Dostępny
14,89

O produkcie: Nexon Pharma Islandzki medic+ syrop, 125 ml

100052096

Opis

Nexon Pharma Islandzki medic+ syrop, 125 ml to wyrób medyczny na bazie ekstraktu z porostu islandzkiego i kwiatów lipy, który powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła, a także doskonale ją nawilża. Syrop łagodzi objawy suchego kaszlu i chrypki.


Właściwości

  • Odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci od 1. roku życia.
  • Działanie nawilżające, przeciwkaszlowe i ochronne.
  • Porost islandzki łagodzi uczucie suchości, pieczenia i bólu gardła.
  • Kwiat lipy zmniejsza objawy suchego kaszlu i chrypki.
  • Naturalny skład.

Syrop Islandzki medic+ Nexon Pharma to wyrób medyczny stosowany w celu nawilżenia i ochrony błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła. Specjalnie opracowana formuła z porostem islandzkim powleka i nawilża błony śluzowe, w efekcie czego zmniejsza dolegliwości związane z uczuciem suchości, pieczenia i bólu gardła, które występują głównie podczas przełykania. Dodatkowo składniki syropu łagodzą objawy suchego kaszlu i chrypki, która może towarzyszyć infekcji górnych dróg oddechowych.

Eksrakt z porostu islandzkiego, czyli główny składnik syropu Islandzki medic+, wykazuje działanie nawilżające, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i antyoksydacyjne. Kwas hialuronowy doskonale nawilża gardło w przypadku podrażnienia strun głosowych, a także podczas zapalenia gardła oraz chrypki. Kwiat lipy łagodzi suchy kaszel, ból gardła oraz chrypkę. Podobne działanie wykazuje liść malwy, który dodatkowo ułatwia oczyszczanie dróg oddechowych z zalegającej w nich wydzieliny. Preparat jest bezpieczny zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci powyżej 1. roku życia.


Skład

Woda, koncentrat soku z jabłek, koncetrat soku z aroni, ekstrakt z liści ślazu dzikiego (Malva sylvestris), ekstrakt z porostu islandzkiego (Cetraria islandica), ekstrakt z kwiatów lipy (Tilia vulgaris), sorbinian potasu, guma ksantanowa, hialuronian sodu.

Jak stosować

Wyrób przeznaczony wyłacznie do stosowania doustnego. Wstrząsnąć przed użyciem. Odpowiednią ilość syropu wlać do załączonej miarki, a następnie powoli wypić. Dzieci powyżej 1. roku życia powinny stosować wyrób pod kontrolą osoby dorosłej.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny ISLANDZKI medic + stosuje się w celu nawilżenia i ochrony błony śluzowej jamy ustnej, gardła, strun głosowych i krtani. Wyrób jest szczególnie polecany osobom nadmiernie obciążającym struny głosowe (m.in. nauczyciele, śpiewacy), cierpiącym na suchość w jamie ustnej i narażonym na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych (suche, klimatyzowane, zimne, zanieczyszczone powietrze).

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik wyrobu.Wyrób należy zużyć w ciągu miesiąca od otwarcia. W syropie może występować delikatny osad - jest to naturalny proces zachodzący w produktach z ekstraktami roślinnymi. Nie należy stosować wyrobu po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu, a także gdy opakowanie bezpośrednie jest uszkodzone.

Dystrybutor

Nexon Pharma Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Chełmżyńska 249,
04-458 Warszawa

Producent

Gofarm Sp. z o.o. Sp.k. ,
ul. Górników 21/26,
30-819 Kraków

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.