Tabletki Tonizujące Labofarm, 90 tabl.

Wielkość opakowania - tabletki
Dostępny
36,29

O produkcie: Tabletki Tonizujące Labofarm, 90 tabl.

100010318

Opis

Ziołowe tabletki tonizujące.

Wskazania

Tradycyjnie jako lek wspomagający pracę serca i układu krążenia (w przypadku braku obrzęków, zwłaszcza w okolicy kończyn dolnych, oraz kiedy stosowanie innych leków nie jest konieczne).Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Nie stosować z lekami obniżającymi krzepliwość krwi oraz u pacjentów z chorobami wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Możliwość przyjmowania z innymi lekami stosowanymi w chorobach układu krążenia oraz w przypadku tachykardii (częstoskurczu) należy skonsultować z lekarzem. W przypadku bólu w okolicy serca promieniującego w kierunku ramion, bólu w górnej części jamy brzusznej, w okolicy szyi, obrzęków (zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych) oraz wystąpienia duszności, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.Jeżeli objawy nie ustąpią w czasie stosowania produktu, należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci.

Ciąża

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia. Przed zastosowaniem leku w okresie ciąży lub karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 tabletki 2-3 razy dziennie przed jedzeniem.Nie przekraczać dawki dobowej 6 tabletek, co odpowiada ilości do 3 mg kumaryn na dobę. Nie stosować przez dłuższy okres czasu bez konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Możliwe jest wystąpienie dolegliwości żołądkowo-jelitowych i reakcji alergicznych. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych oraz działań niepożądanych, niewymienionych w ulotce, należy skonsultować się z lekarzem.

Skład

Crataegi folium cum flore - 150 mg, Crataegi fructus - 30 mg, Leonuri cardiacae herba - 100 mg, Meliloti herba - 40 mg. Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna.Jedna tabletka zawiera 0,02-0,5 mg kumaryn i nie mniej niż 1,25 mg flawonoidów w przeliczeniu na hiperozyd.

Producent

Labofarm

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.