Tabletki Uspokajające LABOFARM, 20 szt.

Dostępny
9,06

O produkcie: Tabletki Uspokajające LABOFARM, 20 szt.

100005386

Opis

Lek stosuje się w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach z zasypianiem.

Działanie

Przyjmuje się, że lek wykazywać będzie działanie uspokajające i łagodzące stany napięcia nerwowego.

Wskazania

Lek przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku, w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Zachować szczególną ostrożność, gdyż: Istnieje możliwość wystąpienia nadwrażliwości na promieniowanie UV ze względu na obecność serdecznika. Należy zaprzestać stosowania leku na co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Alkohol może nasilać działanie preparatów z korzeniem kozłka.

Przyjmowanie innych leków

Preparat może nasilać działanie leków o działaniu depresyjnym na OUN oraz wykazywać interakcje z doustnymi lekami antykoncepcyjnymi i stosowanymi w hormonalnej terapii zastępczej oraz lekami hamującymi krzepnięcie. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

2 tabletki 3 razy dziennie (dorośli, młodzież powyżej 12 lat). W trudnościach z zasypianiem 2 tabletki pół godziny do godziny przed snem lub jeśli konieczne dodatkowo 2 tabletki wieczorem. Lek popić wystarczającą ilością płynu.

Skutki uboczne

Dotychczas nie stwierdzono. Ze względu na zawartość korzenia kozłka możliwe jest wystąpienie objawów żołądkowo-jelitowych (mdłości, dolegliwości skurczowe). W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Skład

Valerianae radix 170 mg, Lupuli strobulus 50 mg, Melissae folium 50 mg, Leonuri herba 50 mg. Składniki pomocnicze: skrobia ziemniaczana, koloidalny dwutlenek krzemu (E551). Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 0,15 mg kwasów walerenowych.

Producent

Labofarm

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.