Taninal 500 mg - 20 tabletek stosowanych tradycyjnie w biegunkach i zatruciach pokarmowych

Dostępny
12,82

O produkcie

100005389

Stosowany tradycyjnie preparat o działaniu przeciwbiegunkowym.

Działanie

Substancją czynną preparatu jest białczan taniny, tj. połączenie taniny z białkiem albuminą. Tanina zaliczana jest do grupy związków zwanych garbnikami. Dzięki połączeniu z białkiem garbniki uwalniane są dopiero w jelicie cienkim, a preparat nie wywiera działania drażniącego na błonę śluzową żołądka. Uwolniona tanina wykazuje w jelicie działanie ściągające, przeciwzapalne oraz bakteriostatyczne, działa przeciwbiegunkowo wiążąc toksyny bakteryjne. Ponadto, hamuje drobne krwawienia z uszkodzonych naczyń włosowatych śluzówki jelit.

Wskazania

Tradycyjnie preparat stosuje się w leczeniu biegunki oraz w przypadku zatruć pokarmowych.

Przeciwwskazania

Niestety, nawet jeżeli istnieją wskazania do stosowania preparatu, nie zawsze można go stosować. Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu.
Nie stosować preparatu równocześnie z innymi lekami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu. W pewnych sytuacjach może okazać się konieczne przeprowadzanie określonych badań kontrolnych.
U chorych z biegunką, zwłaszcza u dzieci, może dojść do szybko postępującej utraty płynów oraz elektrolitów; należy zadbać o odpowiednie nawodnienie chorego, uzupełnienie płynów i elektrolitów.
Jeżeli objawy nie ustąpią lub nie ulegną poprawie w ciągu 2-3 dni stosowania preparatu u dorosłych lub po 1 dniu stosowania preparatu u dzieci, a także jeżeli objawy nasilą się należy skonsultować się z lekarzem. Konieczne jest ustalenie przyczyny biegunki i podjęcie odpowiedniego leczenia.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci do 4. roku życia.

Przyjmowanie innych leków

oinformuj lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również o tych, które są wydawane bez recepty.
Ze względu na swoje właściwości preparat może zaburzać wchłanianie innych leków. Nie stosować równocześnie z innymi lekami. Pomiędzy przyjęciem preparatu a przyjęciem innych leków powinny upłynąć co najmniej 2 godziny.

Ciąża

W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem!
Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku.
Przed zastosowaniem preparatu w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Nie przekraczaj zaleconych dawek ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku a może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania preparatu skonsultuj się z lekarzem.
Dorośli: 1-2 tabletek 3 razy na dobę.
Dzieci po 4. roku życia: 0,5-1 tabletki 2-3 razy na dobę.
Nie stosować u dzieci do 4. roku życia.
Preparat należy przyjmować pomiędzy posiłkami. Stosować do czasu ustąpienia objawów.
Jeżeli objawy nie ustąpią lub nie ulegną poprawie w ciągu 2-3 dni stosowania preparatu u dorosłych lub po 1 dniu stosowania preparatu u dzieci, a także jeżeli objawy nasilą się należy skonsultować się z lekarzem.

Skład

białczan taniny 500 mg, substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, żelatyna wieprzowa, talk

Producent

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Hebapol" S.A.

Dystrybutor

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Hebapol" S.A., 50-951 Wrocław, ul. Św. Mikołaja 65/68

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

Kategorie produktu