Tantum Verde, roztwór do płukania jamy ustnej i gardła, 240 ml

Dostępny
25,69

O produkcie: Tantum Verde, roztwór do płukania jamy ustnej i gardła, 240 ml

100005395

Opis

Lek Tantum Verde roztwór do płukania jamy ustnej i gardła zawiera substancję czynną – benzydaminę, należąca do indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych do stosowania miejscowego i ogólnego.

Działanie

Tantum Verde zawiera substancję czynną - benzydaminę, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Benzydamina charakteryzuje się silnym działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco. Dzięki temu, że lek miejscowo wchłania się bardzo dobrze i osiąga wysokie stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym, dolegliwości szybko ustępują. Lek jest dobrze tolerowany i nadaje się do miejscowego leczenia objawów zapalenia.

Wskazania

Lek stosuje się do leczenia objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła tj. w zakażeniach bakteryjnych i wirusowych, zapaleniu krtani, zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, a także po intubacji.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania leku. Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki lub skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku u dzieciPrzyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Nie są znane żadne oddziaływania leku Tantum Verde z innymi lekami.

Ciąża

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lekarz zadecyduje o możliwości stosowania leku u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
 
Zalecany sposób dawkowania to płukanie jamy ustnej i gardła od 2 do 3 razy na dobę.  Jednorazowo należy użyć ok. 15 ml,  stężonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody, roztworu Tantum Verde i płukać jamę ustną i gardło przez 20 do 30 sekund.
 
Nie stosować dawki większej niż zalecana. Leczenie ciągłe nie powinno być dłuższe niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.
 
Nie zaleca się stosowania roztworu Tantum Verde u osób, które mają trudności z prawidłowym płukaniem jamy ustnej i gardła.

Skutki uboczne

Zawarta w leku substancja pomocnicza (metylu parahydroksybenzoesan) może powodować reakcje alergiczne (możliwe są reakcje typu późnego).
Jak każdy lek, Tantum Verde może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bezpośrednio po zastosowaniu leku Tantum Verde może wystąpić drętwienie lub uczucie kłucia w jamie ustnej i gardle. Reakcja ta jest związana z prawidłowym działaniem leku ustępuje po krótkim czasie.
W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić: lekkie pieczenie błony śluzowej, nudności i wymioty. Objawy te ustępują samoistnie po odstawieniu leku.

Skład

- Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek. 100 ml roztworu zawiera 0,15 g benzydaminy chlorowodorku. 

- Pozostałe składniki to: glicerol, etanol 96%, metylu parahydroksybenzoesan, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sacharyna, sodu wodorowęglan, polisorbat 20, żółcień chinolinowa 70% (E104), błękit patentowy V 85% (E131), woda oczyszczona.


Dystrybutor

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 181B | 02-222 Warszawa


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.