Diather Test Owulacyjny Ultraczuły, kasetkowy, 5 sztuk

Dostępny
22,22

O produkcie

100022387

Domowy, kasetkowy, ultraczuły test służący do wykrywania hormonu LH w moczu, test do oznaczania dni płodnych.

Właściwości

TEST OWULACYJNY ULTRACZUŁY przeznaczony jest do oznaczania poziom hormonu luteinizującego (LH) w moczu. Poziom hormonu wzrasta tuż przed najbardziej płodnym dniem w cyklu miesiączkowym. Wzrost hormonu LH powoduje uwolnienie jednej z komórek jajowych z jajnika, co określa się mianem owulacji.

 WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU

- Oznaczenie dni płodnych. 

Skład

OPAKOWANIE ZAWIERA

· 5 saszetek z testem kasetkowym

· pipeta kapilarna

· instrukcja użycia.

Przeznaczenie

Szybki test płytkowy, służący do wykrywania ludzkiego hormonu LH o stężeniu równym lub wyższym niż 30 mlU/ml. Test wykorzystuje zjawisko nagłego wzrostu poziomu hormonu LH w moczu kobiety, wykonywany w celu oznaczenia dni płodnych.

Ostrzeżenia

Dla zwiększenia wiarygodności wyników każde badanie powinno się przeprowadzić mniej więcej o tej samej porze dnia. Przed pobraniem próbki moczu należy ograniczyć spożycie płynów na około 2 godziny.

Test owulacyjny nie służy do celów antykoncepcyjnych.

Stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, karmienie piersią i ciąża mogą mieć wpływ na wynik testu owulacyjnego.

Nie zaleca się wykonywania badania z moczu porannego, który jest zagęszczony. Wpływa to na uzyskanie fałszywie dodatnich wyników.

Przyjmowanie dużej ilości płynów przed badaniem może spowodować rozcieńczenie moczu i w rezultacie być powodem wyniku fałszywie ujemnego. Z tego powodu sugeruje się, aby nie pić płynów 2 godziny przed wykonaniem badania.

Istnieje wiele czynników, od których zależy stosunek płciowy zakończy się zapłodnieniem komórki jajowej. Przeciętnej, zdrowej parze zajmuje to zwykle kilka miesięcy, tak więc zaleca się monitoring dni płodnych przez 3-4 miesiące. Jeśli w tym czasie uda się zajść w ciążę, zaleca się wizytę lekarską.

Dystrybutor

DIATHER Sp. z o.o. Sp. k
Wały Piastowskie 1
80-854 Gdańsk

Producent

HANGZHOU AllTest Biotech Co. Ltd
550 YInhai Street
Hangzhou, China

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.