Trivagin, 20 kapsułek doustnych

Suplement diety z 4 szczepami bakterii kwasu mlekowego oraz inuliną.

Dostępny
28,89

Alternatywa od Dr. Maxa

Suplement diety ze szczepami bakterii kwasu mlekowego i cynkiem.

O produkcie: Trivagin, 20 kapsułek doustnych

100005571

Opis

Suplement diety korzystnie wpływający na florę bakteryjną okolic intymnych.

Właściwości

Trivagin to preparat specjalnie dla kobiet, którego składniki umożliwiają odbudowanie naturalnej flory bakteryjnej dróg rodnych i moczowych. Zawiera cztery wyselekcjonowane szczepy bakterii kwasu mlekowego. Dzięki wysokiej zdolności przylegania do nabłonka pochwy oraz cewki moczowej i moczowodu bakterie te wzmacniają barierę, która chroni przed wnikaniem drobnoustrojów chorobotwórczych.

Co to za suplement Trivagin?

W składzie suplementu znajduje się inulina (prebiotyk) oraz 4 szczepy bakterii Lactobacillus: L. rhamnosus, L. gasseri, L. fermentum i L. plantarum. Regularne przyjmowanie bakterii probiotycznych wspomaga zachowanie i utrzymanie naturalnej mikroflory bakteryjnej. Dodatek prebiotyku stymuluje wzrost i rozwój prawidłowych bakterii.

Równowaga i skład mikrobiomu w okolicach intymnych u kobiet mogą ulec zachwianiu w wyniku stosowania antybiotyków i leków immunosupresyjnych, przewlekłego stresu, zaburzeń hormonalnych i odpornościowych, terapii onkologicznych (chemio- i radioterapii), menopauzy, częstego korzystania z basenów, cukrzycy itp*. Skutkuje to różnego rodzaju dolegliwościami takimi jak grzybica pochwy (zazwyczaj powodowana przez grzyby Candida albicans) czy zapalenia o podłożu bakteryjnym (tzw. waginozy). Wprowadzanie do dróg intymnych naturalnych szczepów mikroflory to zarówno profilaktyka, jak i wspomaganie leczenia takich stanów chorobowych.

* https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic

Jak stosować Trivagin?

Suplement należy stosować doustnie w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim. Kapsułkę najlepiej popić wodą. Dawkowanie preparatu to 1 kapsułka na dobę.

Jak długo można brać Trivagin?

Nie ma dokładnych wytycznych dotyczących czasu stosowania probiotyków ginekologicznych. Według zaleceń producenta suplement najlepiej stosować przez 7 dni, a w razie konieczności można powtórzyć kurację. Jednak przyjęcie wszystkich kapsułek z opakowania, a nawet przedłużenie suplementacji do 3 miesięcy także uważa się za bezpieczne**. Jeśli masz wątpliwości, jak długo w Twoim przypadku można stosować dany preparat, skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

** https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/76590/trivagin-jak-dlugo-mozna-stosowac-trivagin-czy-mozna-caly-czas-czy-jednak

Kiedy stosować Trivagin?

Wskazaniem do stosowanie suplementu diety jest***:

  • chęć uzupełnienia codziennej diety w pałeczki kwasu mlekowego,
  • częste podróże lub zmiany miejsca pobytu,
  • korzystanie z basenów, saun i jacuzzi,
  • okres okołomenopauzalny.

Preparat można również przyjmować w czasie miesiączki i po niej, a także w trakcie ciąży i karmienia piersią (po konsultacji z lekarzem). Poza tym probiotyki ginekologiczne są zalecane w każdej sytuacji, która zaburza naturalną mikroflorę pochwy:

  • po leczeniu infekcji intymnych preparatami dopochwowymi lub wspomagająco w czasie terapii doustnej,
  • w trakcie antybiotykoterapii (niezależnie od przyczyny),
  • jako profilaktyka nawracających infekcji intymnych.

*** https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/74004,Trivagin-kapsulki


Skład

Składniki: substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, substancja wypełniająca - skrobia kukurydziana, bakterie kwasu mlekowego - Lactobacillus fermentum, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik - dwutlenek tytanu, substancja przeciwzbrylająca - dwutlenek krzemu.

Jak stosować

Stosować doustnie, najlepiej w trakcie lub po posiłku, popijając niewielką ilością wody.

Dzienne spożycie

1 kapsułka dziennie.

Przeznaczenie

Suplement diety przeznaczony jest dla kobiet.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Dystrybutor

Verco S.A.
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 5, lok. 6U
01-015 Warszawa


Producent

Verco S.A.
Skwer kard. S. Wyszyńskiego 5, lok. 6U
01-015 Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.