Ulgasim, 30 kapsułek

Wyrób medyczny w postaci doustnych kapsułek miękkich z symetykonem.

Dostępny
13,59

O produkcie: Ulgasim, 30 kapsułek

100019693

Opis

Ulgasim to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w celu łagodzenia wzdęć.

Właściwości

Wyrób medyczny Ulgasim ma postać doustnych kapsułek. Preparat opracowano z myślą o łagodzeniu uczucia pełności, zredukowaniu wzdęcia brzucha i odbijania. Produkt Ulgasim można stosować w celu minimalizowania objawów nadmiernego gromadzenia się gazów i powietrza w przewodzie pokarmowym, które przyczyniają się do powstania uczucia napięcia i ucisku w jelitach.

Tworzenie się gazów jelitowych to naturalne zjawisko będące efektem połykania powietrza i dyfuzji z krwi, a także fizjologicznych procesów zachodzących w organizmie — reakcji chemicznych i fermentacji bakteryjnej. Nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego pojawiają się w chwili wystąpienia nadprodukcji gazów lub problemów z ich usuwaniem, co może być spowodowane wieloma czynnikami, np. jedzeniem zbyt obfitych posiłków lub chorobą.

Formuła wyrobu medycznego Ulgasim bazuje na symetykonie — substancji popularnie wykorzystywanej do redukowania ilości gazów w przewodzie pokarmowym. Ta w pełni bezpieczna substancja pomaga zmniejszać napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazów, co ułatwia ich usunięcie.

Jak stosować Ulgasim?

W celu łagodzenia ucisku w jelitach stosuj 1 kapsułkę wyrobu medycznego Ulgasim 2-3 razy dziennie. Dzieciom powyżej 12. roku życia podawaj doraźnie 1 kapsułkę 1 raz na dobę. W ramach przygotowania do badania diagnostycznego spożyj 1 kapsułkę wieczorem w dniu poprzedzającym wizytę oraz 1 kapsułkę rano na czczo.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Ulgasim?

Wyrób medyczny Ulgasim nie jest odpowiedni dla osób wykazujących nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu i dzieci poniżej 12. roku życia. Zrezygnuj ze stosowania produktu, jeśli stwierdzono u Ciebie (lub podejrzewa się) perforację bądź niedrożność przewodu pokarmowego.

Z czym nie łączyć Ulgasim?

Symetykon zawarty w wyrobie medycznym może wpływać na biodostępność leków. Dlatego jeśli przyjmujesz produkt Ulgasim, odczekaj co najmniej godzinę przed spożyciem innego preparatu.


Skład

Składniki: wyrób medyczny zawiera 240 mg symetykonu w kapsułce miękkiej żelatynowej.

Składnikami otoczki są: żelatyna wieprzowa, glicerol, dwutlenek tytanu (E171). Wyrób medyczny nie zawiera cukru.

Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Objawy związane z napięciem i uciskiem w jelitach:
Dorośli doraźnie, 1 kapsułka, 2-3 razy dziennie.
Maksymalnie 3 kapsułki dziennie (720 mg symetykonu).
Dzieci powyżej 12 roku życia: doraźnie, 1 kapsułka dziennie.

Przygotowanie do badań diagnostycznych:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 kapsułka wieczorem w dniu poprzedzającym badanie diagnostyczne i 1 kapsułka rano, na czczo, w dniu badania.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny Ulgasim przeznaczony do stosowania w celu łagodzenia uczucia pełności, uczucia wzdęcia, odbijania, dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzenia się gazów oraz powietrza w przewodzie pokarmowym, które powodują napięcie i ucisk w jelitach. Do stosowania także przygotowawczo w przygotowaniu do badań diagnostycznych.

Ostrzeżenia

Nie stosować: w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu; u dzieci poniżej 12 roku życia; w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego.

Dystrybutor

ADAMED PHARMA S.A.

Producent

ADAMED CONSUMER HEALTHCARE S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.