Ulgix wzdęcia max, wyrób medyczny, ( 240 mg symetykonu ) , 30 kapsułek

Marka: ULGIX

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

20,13
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100005592

Ulgix Wzdęcia Max zawiera symetykon w wysokiej dawce. Dzięki temu zwiększa się efektywność działania preparatu, co wpływa na skuteczniejsze łagodzenie dolegliwości wywoływanych przez silne wzdęcia.

Właściwości

Symetykon jest stabilną mieszaniną polimeru silikonu i dwutlenku krzemu o właściwościach odpieniających i absorbujących gazy jelitowe. Zalecana dawka symetykonu wywołuje wyłącznie działanie powierzchniowe i jest obojętna dla organizmu. Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie powoduje zmiany pH treści pokarmowej, nie zmienia procesów trawiennych i nie zakłóca mechanizmów absorpcji jelitowej. Wydalany jest z organizmu w postaci niezmienionej. Symetykon posiada zdolność obniżania napięcia powierzchniowego śluzu i pęcherzyków gazów znajdujących się w jelitach. W ten sposób ułatwia ich pękanie i rozbijanie, co usprawnia usuwanie nadmiaru nagromadzonych gazów w przewodzie pokarmowym.

Skład

240 mg symetykonu
Substancje pomocnicze: żelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa

Jak stosować

Spożywać doustnie. Połykać bez rozgryzania, najlepiej w trakcie lub po posiłku, popijając odpowiednią ilością wody.

Dzienne spożycie

1 kapsułka, 2-3 razy w ciągu doby.

Przeznaczenie

Ulgix Wzdęcia Max stosowany jest w łagodzeniu objawów związanych z nadmiernym nagromadzeniem gazów w żołądku i jelitach, powstałych w wyniku fermentacji jelitowej w czasie procesów trawienia. Należą do nich: uczucie pełności, silne wzdęcia, odbijanie, które mogą być wynikiem m. in. błędów dietetycznych.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku. Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Waga

30 kapsułek ( masy netto nie podano )

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
51-131 Wrocław ul. Żmigrodzka 242 E

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.