Uniben Silver, płyn do użytku zewnętrznego, 30 ml

Wyrób medyczny wspierający leczenie, łagodzący stany zapalne gardła.

Dostępny
16,49

O produkcie: Uniben Silver, płyn do użytku zewnętrznego, 30 ml

100011326

Opis

Uniben Silver to nowoczesny wyrób medyczny, który wspomaga leczenie i łagodzi objawy stanów zapalnych gardła, spowodowanych przez infekcje bakteryjne i wirusowe.

Właściwości

Wyrób medyczny Uniben Silver to aerozol przeznaczony do stosowania w jamie ustnej. Preparat zawiera składniki, które wspomagają leczenie objawów stanów zapalnych o podłożu bakteryjnym i grzybiczym.

Uszkodzenia błony śluzowej jamy ustnej powodują duży dyskomfort i dolegliwości bólowe. Często powodują również trudności w spożywaniu pokarmów. Aby zadbać o szybkie przywrócenie pierwotnych funkcji śluzówki i złagodzenie objawów zapalenia, należy zminimalizować ryzyko rozwoju niekorzystnych drobnoustrojów.

Formuła preparatu Uniben Silver bazuje na srebrze koloidalnym, które jest znane z silnych właściwości przeciwbakteryjnych. Skład wzbogacono o łagodząco-powlekający wyciąg z porostu islandzkiego.

  • Srebro koloidalne przyczynia się do zmniejszenia rozwoju patogennych mikroorganizmów, co sprzyja regeneracji błony śluzowej jamy ustnej i przyspiesza proces gojenia podrażnień.
  • Porost islandzki zawiera polisacharydy i związki śluzowe, które tworzą na błonie śluzowej jamy ustnej cienką warstwę ochronną. W ten sposób wpływają na lepszą ochronę śluzówki przed czynnikami drażniącymi, wspierają redukowanie stanu zapalnego i wspomagają regenerację komórek nabłonka.

Jak działa Uniben Silver?

Składniki wyrobu medycznego Uniben Silver wspomagają leczenie i łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej gardła i jamy ustnej. Przyczyniają się też do zmniejszenia dolegliwości występujących w stanach zapalnych dziąseł i po zabiegach dentystycznych, a także po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych.

Jak stosować Uniben Silver?

Po przekręceniu końcówki do odpowiedniej pozycji skieruj dozownik Uniben Silver do jamy ustnej i mocno naciśnij kciukiem lub palcem wskazującym. Powtórz czynność 3-4 razy. Później ponawiaj aplikację wedle potrzeb.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Uniben Silver?

Zrezygnuj ze stosowania wyrobu medycznego Uniben Silver, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Ponadto produkt nie nadaje się do użytku po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu.


Skład

srebro Ag, mentol, wyciąg z porostu islandzkiego, sorbitol, gliceryna, polisorbat 20,woda.

Jak stosować

Przy pierwszym użyciu należy kilka razy energicznie nacisnąć pompką dozownika w celu napełnienia dozownika i uzyskania prawidłowego rozpylenia.
Przekręcić końcówkę dozownika do pozycji poziomej.
Skierować dozownik do jamy ustnej.
Mocno nacisnąć dozownik kciukiem lub palcem wskazującym.
Czynność tę powtórzyć 3-4 razy.
Można aplikować wielokrotnie w zależności od potrzeb.

Przeznaczenie

Uniben Silver jest bezpieczny i może być stosowany bez ograniczeń wiekowych u małych dzieci oraz u osób dorosłych.
Produkt można stosować wspomagająco w leczeniu:
  • zapalenia błony śluzowej gardła
  • zapalenia błony śluzowej jamy ustnej
  • w stanach zapalnych dziąseł i po zabiegach dentystycznych
  • po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Unikać kontaktu z oczami. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zaprzestać stosowania. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Dystrybutor

ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE "UNIA" SPÓŁDZIELNIA PRACY

Producent

Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy
ul. Chłodna 56/60, 00-872 Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.