Urgo Oparzenia i rany powierzchniowe, opatrunki, 4 sztuki

Marka: URGO
Dostępny
23,93

O produkcie: Urgo Oparzenia i rany powierzchniowe, opatrunki, 4 sztuki

100045753

Opis

Urgo Oparzenia i rany powierzchniowe, opatrunki, 4 sztuki sterylne opatrunki gotowe do użycia w przypadku oparzeń powierzchniowych pierwszego i drugiego stopnia, a także ran powierzchniowych.


Właściwości

Opatrunki Urgo Oparzenia i rany powierzchniowe:

  • Opatentowana siateczka lipidowo-koloidowa szybko łagodzi ból, przyspiesza gojenie i umożliwia bezbolesne usunięcie opatrunku, ponieważ nie przykleja się do rany.
  • Przy zetknięciu gazy z wysiękiem z rany tworzy się lipidowo-koloidowy żel, dzięki temu powstają odpowiednie warunki do gojenia rany w wilgotnym środowisku.
  • Składa się z cienkiej, poliestrowej siateczki nasączonej cząstkami hydrokoloidu oraz wazeliny, która dzięki swoim ochronnym właściwościom minimalizuje ryzyko uszkodzenia rany podczas zmiany opatrunku.

Wskazane przy oparzeniach I i II stopnia powstałe przy pracach domowych, i rany powierzchniowe.Jak stosować

W przypadku oparzenia powierzchniowego drugiego stopnia: Na początek schłodzić ranę zimną wodą przez 15 minut, aby zapobiec rozszerzeniu oparzenia.

We wszystkich przypadkach: Oczyścić ranę roztworem antyseptycznym nie zawierającym alkoholu. Przemyć wodą lub solą fizjologiczną. W przypadku oparzenia nigdy nie stosować barwnych roztworów antyseptycznych takich jak eozyna. Starannie osuszyć przy użyciu sterylnego kompresu. W miarę możliwości zadbać o to, by powstały pęcherz nie pękł, ponieważ chroni on ranę przed zakażeniem. W przypadku pęknięcia pęcherza, zdezynfekować ranę. Nie należy usuwać warstwy martwego naskórka jeżeli nie zejdzie samoczynnie. 

Oderwać folię ochronną. Nałożyć na ranę. Stosowanie kremu przed nałożeniem opatrunku jest zbędne. Proces leczenia trwa zazwyczaj od 5 do 6 dni, przy czym pierwszy opatrunek należy zmienić po 24 godzinach, a kolejne co 48 godzin.

Nie stosować na głębokie oparzenia drugiego stopnia, oparzenia trzeciego stopnia oraz na oparzenia twarzy. W powyższych przypadkach konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.


Ostrzeżenia

Opatrunki przeznaczone do miejscowego leczenia ran, których rozmiar nie przekracza wielkości kompresu. W rozległych oparzeniach, zalecane jest aby kompres wystawał poza ranę w celu pochłaniania wysięku. Jeśli po 6 dniach stosowania nie ma poprawy należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku oparzeń u dzieci skonsultuj się z farmaceutą. W przypadku wystąpienia objawów zakażenia (zaczerwienienie, pojawiające się na zdrowej skórze, ból...) skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Opatrunek Urgo Oparzenia musi być zużyty od razu po otwarciu. Do jednorazowego użytku. Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania.


Dystrybutor

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa


Producent

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.