Mieszanki Apteczne Urosan, zioła do zaparzania, 20 saszetek

Dostępny
6,79

O produkcie: Mieszanki Apteczne Urosan, zioła do zaparzania, 20 saszetek

100006400

Opis

Napar z mieszanki ziołowej stosuje się w łagodzeniu dolegliwości dróg moczowych

Działanie

Preparat w postaci mieszanki ziołowej stosowany jako środek zwiększający wydalanie moczu w kamicy nerkowej, piasku nerkowym.

Wskazania

Dolegliwości dróg moczowych.

Przeciwwskazania

Uczulenie na rośliny z rodziny Złożonych (Compositae) lub na inne składniki preparatu, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produktu nie zaleca się stosować u osób z obrzękami spowodowanymi niewydolnością serca lub nerek. U osób z kamicą żółciową lek należy stosować wyłącznie w porozumieniu z lekarzem. Nie zaleca się stosowania w trakcie ciąży i okresu karmienia piersią. Nie stosować łącznie ze środkami przeczyszczającymi.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Pełna lista interakcji znajduje się na ulotce wewnątrz opakowania.

Ciąża

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Dorośli: 2 saszetki ziół zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem przez ok. 10-15 minut. Pić 3 razy dziennie po 1 szklance ciepłego, świeżo przygotowanego naparu.

Skutki uboczne

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na lek, np. w postaci wysypki skórnej. W takim przypadku należy przerwać stosowanie preparatu. Ze względu na zawartość związków goryczkowych mogą powstać dolegliwości żołądkowe związane z nadkwaśnością u osób nadwrażliwych. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie leku oraz powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Producent

"Herbapol-Lublin" S.A.

Dystrybutor

"Herbapol-Lublin" S.A.
Diamentowa 25
20-471 Lublin

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.