Urosept, 60 tabletek drażowanych

Dostępny
27,59

O produkcie: Urosept, 60 tabletek drażowanych

100005663

Opis

Nazwa Urosept
Postać tabletki drażowane
Wielkość opakowania 60 sztuk
Działanie/właściwości
  •  łagodne działanie moczopędne

Urosept, 60 tabletek drażowanych jest tradycyjnie stosowanym lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Skuteczność leku w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. 


Działanie

Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.

Czy Urosept jest skuteczny? 

Skuteczność preparatu Urosept we wspomaganiu leczenia zakażeń układu moczowego i kamicy dróg moczowych oparto na długim okresie stosowania oraz doświadczeniu. Pod kontrolą lekarza można stosować go przez dłuższy okres czasu. Jak informuje producent preparatu, w przypadku wyżej wymienionych dolegliwości Preparat powinien być stosowany pomocniczo. Zażywanie wyłącznie Uroseptu może nie przynieść pożądanej poprawy stanu zdrowia. 


Wskazania

Urosept stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych.


Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Urosept, jeśli występuje nadwrażliwość na rośliny z rodziny złożonych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub którykolwiek ze składników preparatu

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować, jeśli u pacjenta występują obrzęki spowodowane niewydolnością serca i nerek.

Ze względu na obecność wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.

Jeśli objawy nasilą się w trakcie stosowania leku Urosept, należy skontaktować się z lekarzem.


Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania leku Urosept u dzieci w wieku do 12 lat ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Dotychczas nie są znane interakcje z innymi lekami.


Ciąża

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie zaleca się stosowania leku Urosept w okresie ciąży i karmienia piersią.


Dawkowanie

Urosept należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Lek Urosept stosować doustnie.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: po 2 tabletki 3 razy na dobę, popić szklanką wody lub według indywidualnych wskazań lekarza.

Pod kontrolą lekarza lek Urosept może być przyjmowany przez dłuższy okres czasu, również w leczeniu skojarzonym z innymi lekami.

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci wieku do 12 lat ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania.

Przyjęcie większej niż zalecana dawki leku Urosept
Nie są znane przypadki przedawkowania leku.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku i wystąpienia niepokojących objawów należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie przyjęcia leku Urosept
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, Urosept może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dotychczas nie zanotowano wystąpienia działań niepożądanych.

Ze względu na obecność w preparacie wyciągu z korzenia pietruszki o potencjalnych właściwościach fotouczulających istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian skórnych u osób o jasnej karnacji przy nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.


Skład

Urosept – jaki ma skład? 

Preparat zawiera w głównej mierze wyciągi roślinne o działaniu moczopędnym. Wśród nich znajduje się ekstrakt z liści brzozy, korzenia pietruszki, naowocni fasoli, ziela rumianku oraz liści borówki brusznicy. W składzie preparatu zawarto również cytrynian potasu i cytrynian sodu

Substancje czynne leku:
Jedna tabletka drażowana zawiera:
-- wyciąg gęsty złożony z liści brzozy, korzenia pietruszki, naowocni fasoli (Extractum spissum compositum (4-7 : 1) ex: Betulae folio 4,40 cz., Petroselini radice 2,66 cz., Phaseoli pericarpio 1,00 cz., ekstrahent: metanol 90 % [v/v]) - 86,2 mg;
- naowocnię fasoli sproszkowaną (Phaseoli pericarpium) - 78 mg;
- wyciąg suchy z liści borówki brusznicy (Vitis idaeae folii extractum siccum (3-6 : 1), ekstrahent: woda) - 26 mg;
- wyciąg suchy z ziela rumianku (Chamomillae herbae extractum siccum (7-9 : 1), ekstrahent: woda) - 8 mg;
- potasu cytrynian (Kalii citras) - 19 mg;
- sodu cytrynian (Natrii citras) - 16 mg.
− Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, sacharoza, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, indygotyna (E 132), mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295).


Producent

Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.
ul. Towarowa 47/51, 61-896 Poznań, Polska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.