VACO Max spray na komary, kleszcze i meszki, 50 ml

Marka: VACO

Spray służący do odstraszania owadów, zwłaszcza komarów i kleszczy.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

7,60

O produkcie: VACO Max spray na komary, kleszcze i meszki, 50 ml

100010538

Opis

VACO Max spray na komary, kleszcze i meszki, 50 ml działa odstraszająco na owady i zapewnia długotrwałą ochronę nawet do 8 godzin. Produkt wyróżnia przyjemny, eukaliptusowo-cytrynowy zapach. Odpowiedni dla dorosłych i dzieci od 12 roku życia.


Właściwości

Produkt VACO Max zalicza się do grupy repelentów, czyli środków odstraszających owady. Powstał z myślą o długotrwałej ochronie przed komarami, kleszczami i meszkami. Można stosować go w celu ograniczenia bezpośredniego kontaktu z owadami i zabezpieczenia przed ich ugryzieniami. Preparat sprawdzi się w czasie letnich wyjazdów, leśnych wędrówek i wakacyjnych kempingów, zwłaszcza u osób cierpiących na uczulenie na komary lub meszki. Ze względu na kompaktowy rozmiar bez problemu zmieści się w niewielkim plecaku czy w torbie. Ma rześki i orzeźwiający zapach wynikający z zawartości olejku z australijskiego eukaliptusa cytrynowego. Formułę aerozolu wzbogacono o łagodzący pantenol, który przy aplikacji na skórę pomaga utrzymać ją w dobrej kondycji.

Skład produktu opiera się na DEET (N,N-dietylo-m-toluamid) — substancji aktywnej powszechnie wykorzystywanej w preparatach przeciw owadom od lat 50 XX. wieku. DEET odstrasza nie tylko komary, kleszcze i meszki, ale również mrówki, muchy domowe, pszczoły, wszy czy karaluchy. Co ważne, nie wywołuje podrażnień i alergii. Pozostaje zupełnie nietoksyczny. Zapewnia długotrwałą ochronę, nawet w niekorzystnych warunkach klimatycznych. Odstrasza owady poprzez zaburzanie ich percepcji. Sprawia, że kwas mlekowy będący składnikiem potu człowieka staje się dla nich niewyczuwalny, tym samym ukrywając główny przyciągający je czynnik.

Okres działania odstraszającego VACO Max określa się na 8 godzin*. Mimo to, aby zapewnić efektywną ochronę przed kleszczami, warto ponowić aplikację po upływie 6 godzin od pierwszego użycia. Produkt jest odporny na deszcz. Znajduje się w opakowaniu wyposażonym w bezpieczne zamknięcie ON/OFF, które zmniejsza ryzyko przypadkowego zastosowania przez dziecko. 

Jak stosować VACO Max?

Spryskaj równomiernie narażone na ukąszenia obszary ciała z odległości ok. 15-20 cm. Najlepiej stosować produkt na ubranie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania VACO Max?

Unikaj nanoszenia preparatu na dłonie ze względu na ryzyko ich kontaktu z ustami. Nie aplikuj preparatu na odzież syntetyczną i skórzaną oraz powierzchnie plastikowe i lakierowane (z uwagi na wysoką zawartość DEET, który może rozpuszczać tworzywa sztuczne). Nie rozpylaj w miejscach słabo wentylowanych.

Czy VACO Max jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Jeśli jesteś w ciąży, zrezygnuj ze stosowania produktu.

Od jakiego wieku można stosować u dzieci VACO Max?

Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 13. roku życia.

*https://sklepvaco.pl/VACO-Spray-MAX-na-komary-kleszcze-meszki-100-ml-p222


Skład INCI

Substancja czynna: N,N-dietylo-m-toluamid (DEET) 30g/100g; olejek z eukaliptusa cytrynowego 0,1g/100g uwodniony, cyklizowany.

Jak stosować

Spryskać równomiernie narażone na ukąszenia, odsłonięte części ciała z odległości ok. 15-20 cm.

Przeznaczenie

odstraszanie owadów

Ostrzeżenia

Produkt stosować na zewnątrz pomieszczeń lub ​w miejscach dobrze wentylowanych. Nie wdychać rozpylonego produktu. Na nanosić na dłonie dzieci ​z uwagi na możliwość kontaktu dłoni z ustami. Nie stosować u dzieci poniżej 13 roku życia. Stosować maksymalnie raz dziennie u dorosłych i dzieci powyżej 13 roku życia.​

Z uwagi na wysokie stężenie DEET w preparacie, nie stosować produktu w miejscach, w których może mieć on kontakt z odzieżą syntetyczną i skórzaną, powierzchniami plastikowymi lub lakierowanymi. Stosować maksymalnie raz dziennie u dorosłych i dzieci od 13 roku życia.


Pojemność

50 ml netto

Producent

VACO RETAIL Sp.z.o.o.,
ul. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 44,
50-457 Wrocław,


Typ produktu

Kosmetyk

O marce

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.


Uwaga

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.


Składniki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.