Varivenol, suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety zawiera wyciąg z ruszczyka i nasienie kasztanowca.

Dostępny
33,59

O produkcie: Varivenol, suplement diety, 30 kapsułek

100007711

Opis

Suplement diety zawierający składniki wspomagające m.in. prawidłowe krążenie żylne w nogach.

Właściwości

Właściwości ruszczyka kolczastego oraz kasztanowca zwyczajnego są znane i doceniane od dawna. Wyciągi z tych roślin znajdziesz w suplemencie diety Varivenol marki Valentis AG. Preparat został stworzony z myślą o osobach, które pragną zadbać o zdrowie swoich nóg oraz zapewnić prawidłowe krążenie żylne. Skład wzbogacono o magnez, który dodatkowo wzmacnia mięśnie i gwarantuje ich właściwe funkcjonowanie. Hesperydyna z kolei uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i podnosi ich elastyczność.

Varivenol ma postać łatwych do połknięcia kapsułek. W każdej z nich znajduje się suchy ekstrakt z korzenia ruszczyka standaryzowany na 5% zawartości ruskogeniny, wyciąg z nasienia kasztanowca zwyczajnego standaryzowany na 80% escyny, hesperydyna oraz sole magnezowe. Optymalny skład gwarantuje, że przyjmując preparat, dostarczasz do swojej diety zbilansowane ilości składników o działaniu prozdrowotnym.

Jak działa Varivenol?

W suplemencie diety Varivenol znajdują się cztery podstawowe składniki, które działają synergistycznie i wpływają na dobrą kondycję Twoich nóg i naczyń krwionośnych.

Escyna z wyciągu kasztanowca:

 • Znosi uczucie zmęczonych i ciężkich nóg,
 • Wspomaga prawidłowe krążenie żylne,
 • Wzmacnia naczynia włosowate.

Ruskogenina z ruszczyka:

 • Zmniejsza obrzęki nóg,
 • Wspomaga właściwe krążenie żylne,
 • Pobudza krążenie.

Hesperydyna to bioflawonoid, który uszczelnia naczynia krwionośne. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz spowalniające agregację płytek krwi, dzięki czemu może zapobiegać powstawaniu zakrzepów. Magnez sprzyja prawidłowej pracy mięśni i zmniejsza uczucie zmęczenia.

Jak stosować Varivenol?

Suplement diety Varivenol to łatwe do połknięcia kapsułki. Zalecana dawka dla osoby dorosłej wynosi 1 kapsułkę dziennie. Należy ją przyjąć razem z posiłkiem lub bezpośrednio po nim. Dzięki temu substancje czynne zostają lepiej przyswojone. Nie ma znaczenia pora przyjęcia preparatu – można go połknąć ze śniadaniem lub każdym innym posiłkiem. Opakowanie zawierające 30 kapsułek wystarczy na miesięczną kurację, jednak po tym czasie można swobodnie kontynuować suplementację w kolejnych miesiącach.

Z czym nie łączyć Varivenol?

Suplement diety dostarcza do codziennego jadłospisu substancje aktywne w optymalnych ilościach. Pamiętając o tym, preparatu nie należy łączyć ze środkami zawierającymi te same wyciągi czy minerały. Ze względu na obecność w składzie magnezu warto zwrócić baczną uwagę na preparaty witaminowe, które mogą zmniejszyć jego wchłanianie. Należą do nich suplementy diety z wapniem, żelazem lub fosforem.


Tabela

Składniki 1 kapsułka (0,5 g) zawiera

Suchy ekstrakt z korzenia ruszczyka, w tym:

ruskogenina 5%

150 mg

7,5 mg

Hesperydyna 50 mg

Suchy ekstrakt z nasienia kaszatnowaca zwyczajnego, w tym:

escyna 80%

37,5 mg

30 mg

Magnez 70 mg (19 % RWS*)

*RWS-Referencyjne wartości spożycia


Skład

suchy wyciąg z korzenia ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus) standardyzowany na 5% zawartości ruskogeniny, tlenek magnezu (magnez), stabilizator - hydroksypropylometyioceluloza, hesperydyna, suchy wydąg z nasienia kasztanowa zwyczajnego (Aesculus hippocastanum) standardyzowany na 80% zawartości escyny, substancje przedwzbrylające - celuloza mikrokrystaliczna, sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu, barwnik - dwutlenek tytanu.

Jak stosować

1 kapsułka dziennie z jedzeniem.

Dzienne spożycie

1 kapsułka dziennie z jedzeniem.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Preparat nie może być stosowany przez dzieci, kobiety w dąży i karmiące piersią.

 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Chonić od światła i wilgoci.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

15 g

Producent

Valentis AG

CH-6982 Agno-Lugano Szwajcaria


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.