Venescin Forte, 30 tabletek drażowanych

Dostępny
17,50

Klienci kupili również

O produkcie: Venescin Forte, 30 tabletek drażowanych

100005691

Opis

Nazwa Venescin Forte 
Nazwa międzynarodowa Aesculus hippocastanum+Rutosidum
Dawka 0,1g+0,06g
Postać Tabletki drażowane
Wielkość opakowania 30 tabletek
Działanie
  • przeciwobrzękowe
  • łagodzenie niewydolności żył,
  • zmniejszenie bólu,
  • zmniejszenie uczucia ciężkości nóg 

Venescin Forte, 30 tabletek to lek stosowany przy objawach niewydolności żylnej.


Działanie

Zawarty w leku Venescin forte wyciąg suchy z nasion kasztanowca zwyczajnego działa przeciwobrzękowo i zwiększa tonus żył. Rutozyd zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa ich odporność mechaniczną.


Wskazania

Lek Venescin forte stosuje się w przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia objawiającej się obrzękami, kurczami łydek, świądem, bólem i uczuciem ciężkości w nogach, pod kontrolą lekarza w żylakowatości (żylakach).


Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku Venescin forte wymienionych w punkcie 6 ulotki.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zastosowanie w żylakach wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Lek Venescin forte zawiera sacharozę i laktozę jednowodną. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Dzieci i młodzież
Nie stosować leku Venescin forte u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.


Stosowanie leku u dzieci

Lek nie jest przeznaczony dla dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.


Ciąża

W badaniach klinicznych obejmujących kobiety ciężarne nie obserwowano żadnych niepożądanych efektów po zastosowaniu wyciągu z nasion kasztanowca, lecz zgodnie z ogólną praktyką medyczną, lek powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia tylko wówczas jeżeli zdaniem lekarza korzyść dla matki jest większa niż potencjalne zagrożenie dla płodu.
Wpływ na płodność nie jest znany.


Dawkowanie

Lek Venescin forte należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Venescin forte stosować doustnie. Lek należy przyjmować podczas lub po posiłku.

Dorośli
Od 1 do 2 tabletek drażowanych 3 razy na dobę.

Dzieci i młodzież
Nie stosować leku Venescin forte u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Venescin forte może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane leku przedstawiono zgodnie z częstością występowania: rzadko - działania niepożądane mogą wystąpić u od 1 do 10 pacjentów na 10 000 pacjentów stosujących lek.

Podczas stosowania produktu leczniczego Venescin forte mogą wystąpić:

  • zaburzenia żołądka i jelit (podrażnienie żołądka)- rzadko,
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej (świąd)- rzadko.

W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych objawów należy przerwać leczenie, a jeśli objawy nie ustąpią zasięgnąć porady lekarza.


Skład

Substancjami czynnymi leku Venescin forte są:
Wyciąg suchy z nasion kasztanowca (Hippocastani seminis extractum siccum) (5,5-8:1) o zawartości średnio 22% saponin trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę 100 mg rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70 % (V/V),
Rutozyd trójwodny (Rutosidum trihydricum) 60 mg
Substancje pomocnicze to: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, sól sodowa glikolanu skrobi typ A, magnezu stearynian, sacharoza, talk, guma arabska, kalafonia, olej rycynowy, żółcień chinolinowa (E 104), indygotyna (E 132).


Producent

Wrocławskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.
50-951 Wrocław, ul. Św. Mikołaja 65/68


Dystrybutor

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A., 50-951 Wrocław, ul. Św. Mikołaja 65/68

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.