Vicks AntiGrip Complete, 500 mg + 200 mg + 10 mg, 10 saszetek

Marka: VICKS

Dostępny

14,89
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100005865

Vicks AntiGrip Complex ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.

Ciąża

Nie zaleca się stosowania leku Vicks AntiGrip Complex podczas ciąży i karmienia piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.

Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.
Nie należy przyjmować leku z napojami alkoholowymi.


Dystrybutor



Skutki uboczne

Jeśli wystąpią jakiekolwiek z następujących, poważnych działań niepożądanych, należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i pilnie zwrócić się po pomoc medyczną:

- Odnotowano bardzo rzadkie przypadki ciężkich reakcji skórnych. Rzadko występowały ciężkie reakcje alergiczne (anafilaksja), świszczący oddech lub problemy z oddychaniem. (Rzadko: dotyczy mniej niż 1 na 1000 osób, ale więcej niż 1 na 10 000 osób; Bardzo rzadko: dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób).
- Bardzo rzadko podczas przyjmowania paracetamolu mogą wystąpić niektóre zaburzenia komórek krwi i trzustki (zapalenie trzustki) (dotyczy mniej niż 1 na 10 000 osób).

Inne działania niepożądane:

Często (dotyczy mniej niż 1 na 10 osób, ale więcej niż 1 na 100 osób):
Utrata apetytu, nudności lub wymioty

Rzadko (dotyczy mniej niż 1 na 1000 osób, ale więcej niż 1 na 10 000 osób):
Łagodne reakcje alergiczne (takie jak wysypka skórna lub pokrzywka)
Ból brzucha, biegunka
Ból głowy, zawroty głowy
Szybkie bicie serca (kołatanie serca); Wysokie ciśnienie krwi
Trudności w zasypianiu (bezsenność), nerwowość, drżenie (drgawki), drażliwość, niepokój, dezorientacja lub lęk.


Działanie

Lek zawiera trzy substancje czynne:

• Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w bólu, w tym bólu głowy i bólu gardła oraz obniża gorączkę (działanie przeciwgorączkowe).
• Gwajafenezyna (lek wykrztuśny) rozrzedza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu.
• Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrożnienie.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ważne: zawiera paracetamol. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
W razie przedawkowania, pomimo dobrego samopoczucia pacjenta, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w związku z ryzykiem opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby. Nie należy stosować leku z innymi lekami przeciw grypie, przeziębieniu i przeciwkaszlowymi.

Przed zastosowaniem leku Vicks AntiGrip Complex należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą w przypadku, gdy: • u pacjenta występują problemy z czynnością wątroby • pacjent jest mężczyzną i ma powiększoną prostatę, co może powodować trudności z oddawaniem moczu • u pacjenta występują problemy z krążeniem (w tym zespół Raynauda) • u pacjenta występuje uporczywy lub przewlekły kaszel, jak u pacjentów palących tytoń, z astmą, z przewlekłym zapaleniem oskrzeli lub rozedmą płuc • u pacjenta występuje ciężka niedokrwistość hemolityczna, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, przewlekłe zaburzenia odżywiania lub pacjent jest odwodniony.


Producent

WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH,
Sulzbacher Strasse 40-50 D-65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Vicks AntiGrip Complex:
• jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
• jeśli u pacjenta występuje choroba serca
• jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie)
• jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub ciężka choroba nerek
• jeśli u pacjenta występuje nadczynność tarczycy
• jeśli pacjent ma cukrzycę
• jeśli pacjent ma jaskrę (podwyższone ciśnienie w oku) z wąskim kątem przesączania
• jeśli pacjent ma porfirię, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu
• jeśli pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne
• jeśli pacjent stosuje leki beta-adrenolityczne
• jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) – stosowane w leczeniu
depresji lub choroby Parkinsona lub stosował je w ciągu ostatnich 14 dni
• jeśli pacjent stosuje leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej.


Skład

Każda saszetka leku stanowi jedną dawkę leku zawierającą substancje czynne: paracetamol 500 mg, gwajafenezynę 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.
Pozostałe składniki leku to: sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104).

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Przed rozpoczęciem stosowania Vicks AntiGrip Complex należy omówić to z lekarzem, jeśli pacjent przyjmuje:
• leki zawierające paracetamol lub inne leki zmniejszające przekrwienie stosowane podczas przeziębienia i grypy. W razie przyjmowania tych leków nie wolno stosować leku Vicks AntiGrip Complex.
• inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona. Nie stosować leku Vicks AntiGrip Complex, jeśli pacjent stosował IMAO w ciągu ostatnich 14 dni.
• trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne stosowane w leczeniu depresji, takie jak amitryptylina lub imipramina.
• leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (leki przeciwnadciśnieniowe), w tym beta-adrenolityki, lub poprawiające czynność serca lub korygujące nieprawidłowy rytm serca (digoksyna, lanoksyna, digitoksyna).
• fenotiazyny (stosowane jako leki przeciwpsychotyczne w celu leczenia stanów, takich jak schizofrenia lub paranoja, albo jako leki zapobiegające nudnościom i wymiotom).
• leki przeciw nudnościom i przeciwwymiotne (np. metoklopramid lub domperydon).
• leki zmniejszające krzepliwość (leki przeciwzakrzepowe), np. warfaryna lub inne pochodne kumaryny.
• leki obniżające wysokie stężenie cholesterolu (np. kolestyramina).
• leki uspokajające (barbiturany).
• probenecyd lub AZT (zydowudyna).
• izoniazyd (stosowany w zapobieganiu i leczeniu gruźlicy).

Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować Vicks AntiGrip Complex u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Wskazania

Lek Vicks AntiGrip Complex należy przyjmować jedynie w razie, gdy u pacjenta występuje ból i (lub) gorączka, niedrożność nosa i mokry kaszel.