Vicks

  (11)

Vicks to marka preparatów na symptomy grypy i przeziębienia. Powstała pod koniec XIX wieku, a jej założycielem był Lunsford Richardson. Przez ponad 125 lat działalności na rynku Vicks stale się rozwija i dopracowuje swoje preparaty. Marka jest członkiem rodziny Procter&Gamble.

Sortuj według

Vicks – na przeziębienie i grypę

Preparaty Vicks pomagają uporać się z uciążliwymi objawami przeziębienia i grypy takimi jak ból głowy czy katar. Produkty marki dostępne są bez recepty, dlatego szybko mogą przynieść ulgę w dolegliwościach. Opracowane przez Vicks saszetki (czyli preparaty z linii Vicks Antigrip) zawierają substancje aktywne w pełni bezpieczne dla organizmu. Aby złagodzić silne objawy infekcji, warto sięgnąć przede wszystkim po Vicks Antigrip Max saszetki, czyli produkt z maksymalną dawką paracetamolu. Preparat ograniczy ból głowy, gardła i zatok, a także zmniejszy gorączkę i katar. W przypadku zatkanego nosa przydatna okaże się też produkowana przez Vicks maść czy dyfuzor z olejkami eterycznymi.

Preparaty Vicks mają korzystne ceny, dlatego są łatwo dostępnym rozwiązaniem dla każdego. Jeżeli zaobserwujesz u siebie pierwsze objawy infekcji, sięgnij po produkty marki, by zwalczyć uciążliwe dolegliwości. Zobacz, jakie preparaty Vicks oferuje nasza apteka!

Zastosuj Vicks na katar

Maść Vicks VapoRub łagodzi katar i obrzęk błon śluzowych. Jest pomocna w przypadku podrażnień i stanów zapalnych śluzówki nosa i gardła. Produkowana przez Vicks maść zawiera mentol i kamforę, dlatego odświeża i lekko znieczula. Dzięki temu, że preparat wzbogacono olejkami eterycznymi, pobudza odkrztuszanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych. Maść Vicks nadaje się dla dzieci i dla dorosłych. Aby skorzystać z jej właściwości, należy natrzeć nią klatkę piersiową i plecy. Na katar można zastosować też Vicks Sinex aerozol. Formuła aerozolu bazuje na oksymetazolinie zwężającej naczynia krwionośne śluzówki nosa i ułatwiającej oddychanie.