Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus 0,5 mg/ml, aerozol, 15 ml

Marka: VICKS

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

25,93

Klienci kupili również

O produkcie: Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus 0,5 mg/ml, aerozol, 15 ml

100005864

Opis

Nazwa Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus 
Nazwa międzynarodowa Oxymetazolini hydrochloridum
Dawka 0,5 mg/ml
Postać Aerozol do nosa
Wielkość opakowania 15 ml
Działanie
 • zmniejszenie niedrożności nosa,
 • zmniejszenie zapalenia błony śluzowej nosa,

 

Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus 0,5 mg/ml, aerozol, 15 ml to lek zmniejszający objawy kataru, którego substancją czynną jest chlorowodorek oksymetazoliny.


Działanie

Oksymetazolina zawarta w leku Vicks Sinex powoduje skurcz naczyń krwionośnych w obrębie błony śluzowej nosa, dzięki czemu zmniejsza ilość powstającej wydzieliny i przekrwienie.


Wskazania

Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus to aerozol do nosa stosowany miejscowo w łagodzeniu objawów niedrożności nosa występującej w przeziębieniu lub zapaleniu błony śluzowej nosa, u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych.


Przeciwwskazania

 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną, chlorowodorek oksymetazoliny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6 ulotki).
 • jeśli pacjent stosuje (bądź stosował w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory MAO stosowane są w leczeniu choroby Parkinsona i depresji).
 • jeśli pacjent ma ciężką chorobę serca lub duszność w przebiegu niewydolności serca.
 • jeśli pacjent ma podwyższone ciśnienie w gałce ocznej (jaskra z wąskim kątem przesączania).
 • jeśli pacjent miał zabieg usuniącia przysadki.
 • jeśli pacjent ma zapalenie skóry lub błony śluzowej przedsionka nosa lub ma strupy w nosie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus należy omówić to z lekarzem, jeśli pacjent:

 • ma wysokie ciśnienie krwi,
 • ma chorobę serca, w tym dławicę piersiową,
 • ma cukrzycę,
 • ma zaburzoną czynność tarczycy,
 • ma rozrost gruczołu krokowego.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

 • inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) stosowane w leczeniu choroby Parkinsona i depresji. Nie należy stosować leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus, jeśli inhibitory MAO przyjmowane były w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
 • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne – należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leków stosowanych w leczeniu depresji, takich jak amitryptylina i imipramina.
 • beta-adrenolityki lub leki stosowane podczas leczenia wysokiego ciśnienia krwi – należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje jakiekolwiek leki z tej grupy.
 • leki stosowane w chorobie Parkinsona (bromokryptyna) – przed zastosowaniem leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus należy poinformować lekarza o przyjmowaniu takich leków.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Vicks Sinex.
Z powodu niewystarczających danych, nie powinno się stosować leku Vicks Sinex Aloes i Eukalpitus w ciąży i podczas karmienia piersią, chyba że na polecenie lekarza.


Dawkowanie

Lek Vicks Sinex należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 10 lat: 1-2 dawki aerozolu do każdego nozdrza nie częściej niż 2-3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: 1 dawka aerozolu do każdego nozdrza nie częściej niż 2-3 razy na dobę.
Dzieci w wieku poniżej 6 lat – nie stosować.

Leku Vicks Sinex nie należy stosować przez okres dłuższy niż 5-7 dni z rzędu. Jeśli Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus stosowany jest dłużej, może powodować uczucie zatkanego nosa.

Sposób podania leku Vicks Sinex:

 1. Zdjąć nakrętkę. Trzymać butelkę pionowo z aplikatorem donosowym włożonym do nozdrza. Drugi otwór nosowy należy zatkać.
 2. Rozpylić i wykonać głęboki wdech przez nos w tym samym czasie. Powtórzyć czynności w celu podania leku do drugiego otworu nosowego.
 3. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 10 lat mogą powtórzyć czynności opisane w punktach 1 i 2, jeśli konieczne.
 4. Wyczyścić aplikator donosowy wilgotną i czystą chusteczką oraz nałożyć na aplikator nakrętkę ochronną natychmiast po zastosowaniu.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Vicks Sinex może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

 • Niezbyt często (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób): kichanie, suchość i podrażnienie w nosie, jamie ustnej lub gardle.
 • Rzadko (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób): niepokój, zmęczenie, rozdrażnienie, zaburzenia snu, przyspieszony rytm serca, kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi, zatkany nos, obrzęk błony śluzowej nosa, ból głowy, nudności, rumieńce, wysypka i zaburzenia widzenia.

Skład

Substancją czynną leku Vicks Sinex jest oksymetazoliny chlorowodorek 0,5 mg/ml. Jedna dawka (co odpowiada 0,05 ml) zawiera około 25 mikrogramów oksymetazoliny chlorowodorku.
Pozostałe składniki leku Vicks Sinex to: sorbitol, sodu cytrynian, polisorbat 80, alkohol benzylowy, kwas cytrynowy bezwodny, benzalkoniowy chlorek, roztwór, acesulfam potasowy, lewomentol, cyneol, disodu edetynian, suchy wyciąg z aloesu, L-karwon, woda oczyszczona. (Patrz punkt 2 Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus zawiera benzalkoniowy chlorek).


Producent

Procter & Gamble Manufacturing GmbH
Procter & Gamble Strasse 1
64521 Gross Gerau, Hessen
Niemcy


Dystrybutor

WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH,
Sulzbacher Strasse 40-50 D-65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.