Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus, 0,5 mg/ml, aerozol do nosa, roztwór, 15 ml

Marka: VICKS
Dostępny
16,57

O produkcie

100005864

Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus to aerozol do nosa stosowany miejscowo w łagodzeniu objawów niedrożności nosa występującej w przeziębieniu lub zapaleniu błony śluzowej nosa, u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych.

Działanie


Wskazania


Przeciwwskazania

Nie stosować leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus:
• jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną, chlorowodorek oksymetazoliny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
• jeśli pacjent stosuje (bądź stosował w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory MAO stosowane są w leczeniu choroby Parkinsona i depresji).
• jeśli pacjent ma ciężką chorobę serca lub duszność w przebiegu niewydolności serca.
• jeśli pacjent ma podwyższone ciśnienie w gałce ocznej (jaskra z wąskim kątem przesączania).
• jeśli pacjent miał zabieg usuniącia przysadki.
• jeśli pacjent ma zapalenie skóry lub błony śluzowej przedsionka nosa lub ma strupy w nosie.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus należy omówić to z lekarzem, jeśli pacjent:
• ma wysokie ciśnienie krwi,
• ma chorobę serca, w tym dławicę piersiową,
• ma cukrzycę,
• ma zaburzoną czynność tarczycy,
• ma rozrost gruczołu krokowego.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
• inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) stosowane w leczeniu choroby Parkinsona i depresji. Nie należy stosować leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus, jeśli inhibitory MAO przyjmowane były w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
• trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne – należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leków stosowanych w leczeniu depresji, takich jak amitryptylina i imipramina.
• beta-adrenolityki lub leki stosowane podczas leczenia wysokiego ciśnienia krwi – należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje jakiekolwiek leki z tej grupy.
• leki stosowane w chorobie Parkinsona (bromokryptyna) – przed zastosowaniem leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus należy poinformować lekarza o przyjmowaniu takich leków.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Z powodu niewystarczających danych, nie powinno się stosować leku Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus w ciąży i podczas karmienia piersią, chyba że na polecenie lekarza.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 10 lat: 1-2 dawki aerozolu do każdego nozdrza nie częściej niż 2-3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 10 lat: 1 dawka aerozolu do każdego nozdrza nie częściej niż 2-3 razy na dobę.
Dzieci w wieku poniżej 6 lat – nie stosować.

Leku nie należy stosować przez okres dłuższy niż 5-7 dni z rzędu. Jeśli Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus stosowany jest dłużej, może powodować uczucie zatkanego nosa.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

• Niezbyt często (mogą występować rzadziej niż u 1 na 100 osób):
Kichanie, suchość i podrażnienie w nosie, jamie ustnej lub gardle.
• Rzadko (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób):
Niepokój, zmęczenie, rozdrażnienie, zaburzenia snu, przyspieszony rytm serca, kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi, zatkany nos, obrzęk błony śluzowej nosa, ból głowy, nudności, rumieńce, wysypka i zaburzenia widzenia.

Skład

Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek 0,5 mg/ml. Jedna dawka (co odpowiada 0,05 ml) zawiera około 25 mikrogramów oksymetazoliny chlorowodorku.
Pozostałe składniki leku to: sorbitol, sodu cytrynian, polisorbat 80, alkohol benzylowy, kwas cytrynowy bezwodny, benzalkoniowy chlorek, roztwór, acesulfam potasowy, lewomentol, cyneol, disodu edetynian, suchy wyciąg z aloesu, L-karwon, woda oczyszczona. (Patrz punkt 2 Vicks Sinex Aloes i Eukaliptus zawiera benzalkoniowy chlorek).

Producent

Wick Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH

Dystrybutor

WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH,
Sulzbacher Strasse 40-50 D-65824 Schwalbach am Taunus, Niemcy.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.