Vita-D-Lip Liposomal Vitamin D 2000 IU, suplement diety, 30 saszetek

Suplement diety z liposomalną witaminą D, bez cukrów oraz glutenu.

Dostępny
35,97

O produkcie: Vita-D-Lip Liposomal Vitamin D 2000 IU, suplement diety, 30 saszetek

100012013

Opis

VITA-D-LIP to liposomalna witamina D w opatentowanej technologii LIPOSHELL.

Właściwości

Vita-D-Lip to suplement diety w postaci żelu liposomowego o smaku melona. Zastosowanie opatentowanej technologii Liposhell pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności w transporcie witaminy D do organizmu. Liposomy to niewielkie nośniki o właściwościach zbliżonych do błon komórkowych w organizmie. Składają się z fosfolipidów, dzięki czemu są całkowicie biodegradowalne i biologiczne obojętne. Tworzą barierę ochronną, która ochrania składnik odżywczy przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i innych czynników degradacyjnych funkcjonujących w układzie pokarmowym. Dodatkowo umożliwiają kontrolowane uwalnianie i skuteczne dostarczanie składnika odżywczego do wnętrze komórki.

Witamina D znajdująca się w dwuwarstwie lipidowej liposomów nie potrzebuje stosowania dodatkowych rozpuszczalników (np. oleju roślinnego czy rozpuszczalnika organicznego — etanolu). Ponadto, przeciwnie do olejowej formy, taka witamina D tworzy stabilną dyspersję w wodzie.

Witamina D zawarta w suplemencie diety Vita-D-Lip:

  • pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu;
  • wspiera zachowanie poprawnego poziomu wapnia we krwi;
  • przyczyna się do utrzymania zdrowych kości;
  • pomaga w prawidłowym działaniu mięśni;
  • wspomaga zachowanie zdrowych zębów;
  • przyczynia się do właściwej pracy układu odpornościowego;
  • uczestniczy w procesie podziału komórek.

Jak dawkować Vita-D-Lip?

Dzieci i młodzież w wieku od 1. do 18. roku życia powinny spożywać 1 saszetkę suplementu diety Vita-D-Lip 1 raz dziennie. Osobom dorosłym zaleca się spożywać 1 saszetkę 2 razy dziennie. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dobowej ilości preparatu.

Kiedy brać Vita-D-Lip?

Preparat Vita-D-Lip może być stosowany w celu uzupełnienia diety w witaminę D przez dzieci i osoby dorosłe. Jest szczególnie zalecany osobom narażonym na zbyt małą ekspozycję na promienie słoneczne i w okresie jesienno-zimowym. Po preparat możesz sięgnąć również w okresie letnim, jeśli stosujesz kosmetyki z filtrem redukujące zdolność syntezy witaminy D w skórze. Ponadto produkt rekomenduje się osobom z ciemną karnacją ze względu na zmniejszoną syntezę witaminy D.

Czy stosowanie Vita-D-Lip w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed zastosowaniem suplementu diety Vita-D-Lip skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Vita-D-Lip?

Zrezygnuj ze stosowania suplementu diety Vita-D-Lip, jeśli jesteś uczulony na jakikolwiek składnik preparatu.

*https://www.liposhell.pl/produkty/vita-d-lip/


Tabela

Składnik odżywczy Zawartość w dziennej porcji / %RWS*
1 saszetka
Witamina D (cholekalcyferol) 50 µg/1000%

*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki: Woda; substancja wypełniająca: glicerol; stabilizator: pektyny; aromat naturalny; regulator kwasowości: kwas askorbinowy; fosfolipidy z lecytyny sojowej; cholekalcyferol (witamina D).

Jak stosować

VITA-D-LIP 1000 IU można spożyć bezpośrednio lub rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej. Nie należy rozpuszczać zawartości saszetki w gorących napojach.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli - 1 saszetka dziennie. Młodzież i dzieci do 12 roku życia- porcja do spożycia określana jest po konsultacji z lekarzem.

Przeznaczenie

VITA-D-LIP 2000 IU przeznaczony jest dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci od 12. r.ż. w zwiększonym zapotrzebowaniu na witaminę D.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, osoby mające predyspozycje do tworzenia kamieni nerkowych lub chorujące na kamicę nerkową przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Producent

Lipid Systems Sp. z o.o.
ul. Krzemieniecka 48C, 54–613 Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.