Vitella

  (9)

Vitella to marka należąca do firmy Benemedo. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją preparatów dermatologicznych w środkowej i wschodniej Europie. Marka Vitella podejmuje działania, które pozwalają ograniczyć negatywny wpływ na środowisko. Firma Benemondo jest też właścicielem marki Medikert.

Sortuj według

Preparaty na problemy skórne Vitella

Produkty Vitella powstają we współpracy z dermatologami i pediatrami. Służą do pielęgnacji ciała, twarzy oraz skóry głowy. To maści i kremy na choroby dermatologiczne. W ofercie dostępne są m.in. kosmetyki na trądzik, podrażnioną skórę wokół nosa, łojotok, wypryski atopowe, wysypkę, suchą skórę, łuszczycę, okołoustne zapalenie skóry i łupież pstry. Vitella oferuje kremy witaminowe, balsamy oraz żele. Można stosować je na twarz, ciało oraz miejsca, w których skóra jest grubsza – na stopach, łokciach i kolanach. Niektóre z nich pienią się pod wpływem kontaktu z wodą i pocierania.

Preparaty zostały posegregowane zgodnie z ich przeznaczeniem. Wiele z nich pozwala na stosowanie w przypadku kilku rodzajów problemów skórnych. Krem na skórę podrażnioną Vitella Ictamo może być używany przez osoby, które borykają się z wypryskami, zapaleniem skóry w okolicach ust i trądzikiem. Produkty te są odpowiednie dla dzieci.

Produkty Vitella pełne cennych składników

W ofercie Vitella znaleźć można preparaty z serii Nose, Treox, Ictamo, Extreme, U, Vein, Versi i Zn. Wśród nich pojawiają się produkty z dodatkiem cynku, który pomaga zregenerować skórę podrażnioną lub lekko uszkodzoną u dzieci, osób starszych i sportowców. Marka oferuje też preparaty o dużej zawartości witaminy A i E, które wspierają ochronę skóry przed działaniem czynników zewnętrznych i nadmiernym wysychaniem. Wiele z nich zawiera substancje pochodzenia naturalnego, np. ekstrakty roślinne. Składniki te pomagają ograniczyć swędzenie, podrażnienia i rozwój komórek grzybów i bakterii. Niektóre z nich wspierają redukcję ilości wytwarzanego sebum. 

Wśród produktów Vitella dostępnych w Dr. Max można wyróżnić te z dodatkiem wazeliny i parafiny, a także mocznika. Kosmetyki tej marki mają lekkie formuły, oparte na wodzie.