Vitroft, 90 kapsułek

Suplement diety z cynkiem i witaminą C, dostępny w formie kapsułek.

Dostępny
49,83

O produkcie: Vitroft, 90 kapsułek

100005987

Opis

Vitroft to suplement diety zawierający kompozycję odpowiednio wyselekcjonowanych składników aktywnych, pomagających w utrzymaniu prawidłowego widzenia. Aktywne składniki wyciągu z pestek winogron przez swoje właściwości antyoksydacyjne korzystnie wpływają na hamowanie procesu glikacji kolagenu ciała szklistego oka.

Właściwości

Aktywne składniki wyciągu z pestek winogron przez swoje właściwości antyoksydacyjne korzystnie wpływają na hamowanie procesu glikacji kolagenu ciała szklistego oka. To bardzo niekorzystna reakcja chemiczna, ponieważ powoduje zaburzenie struktury kolagenu oraz zmniejsza jego podatność na degenerację, co uniemożliwia uruchomienie procesów naprawczych.*

* https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34804554

Na co są tabletki Vitroft?

Suplement zawiera składniki o silnym działaniu antyoksydacyjnym, które są istotne do zachowania prawidłowego widzenia. Kompozycja substancji aktywnych dobrze wpływa na przezierność (przejrzystość) ciała szklistego oka.

Wolne rodniki źle wpływają zwłaszcza na siatkówkę i nerw wzrokowy. Wywołują nieodwracalne zmiany w receptorach wzrokowych, a także przyczyniają się do postępu jaskry. Suplementy diety o właściwościach antyoksydacyjnych to w okulistyce profilaktyka głównie chorób siatkówkowo-nerwowych, m.in. zwyrodnienia plamki żółtej**.

** https://nazdrowie.pl/antyoksydanty-narzad-wzroku/

Czy Vitroft jest skuteczny?

Preparat zawiera silne antyoksydanty, które pozytywnie wpływają m.in. na narząd wzroku***. Hesperydyna wykazuje ochronne działanie na naczynia krwionośne i zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych. Związki chemiczne obecne w wyciągu z pestek winogron wspomagają zachowanie prawidłowej struktury kolagenu w ciele szklistym. Witamina C odpowiada za dobry stan tkanki łącznej, zapobiega pękaniu naczynek, a także chroni wzrok przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wraz z cynkiem zmniejsza utlenianie nienasyconych kwasów tłuszczowych i zapobiega uszkodzeniom błon komórkowych. Poza tym cynk bierze udział w przekształcaniu witaminy A w rodopsynę, światłoczułego barwnika występującego w oku.

*** https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/89431,Vitroft-kapsulki

Czy Vitroft jest na receptę?

Jak każdy suplement diety Vitroft jest dostępny bez recepty.

Czy Vitroft powoduje skutki uboczne?

Na chwilę obecną nie ma dostępnych danych o niepożądanych działaniach preparatu, a także jego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów czy interakcji z innymi lekami. Nie ma również informacji na temat bezpieczeństwa przyjmowania suplementu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed rozpoczęciem suplementacji kobiety ciężarne powinny skonsultować się z lekarzem.


Skład

L-lizyna; hesperydyna z ekstraktu z gorzkiej pomarańczy {Citrus aurantium L); żelatyna; substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; witamina C (kwas L-askorbinowy); glukonian cynku; ekstrakt z pestek winogron (Vitis vinifera L); g substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; barwniki: dwutlenek tytanu, żółty tlenek żelaza, czerwony tlenek żelaza.

Jak stosować

1 kapsułka dziennie.

Dzienne spożycie

1 kapsułka dziennie.

Przeznaczenie

Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Ostrzeżenia

Suplement diety nie może być substytutem zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zróżnicowanej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Nie należy przekraczać dziennej dawki do spożycia.

Dystrybutor

VERCO S.A., ul. Odrowąża 15, 03-310 Warszawa.

Producent

VERCO S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.