Vitrum D3 Forte, 2000 j.m., 120 kapsułek

Marka: VITRUM

Suplement diety w kapsułkach - wit. D3 zawierająca dawkę 2000 j.m.

Dostępny
49,19

Alternatywa od Dr. Maxa

Suplement diety kapsułkach doustnych z witaminą D3 w dawce 2000 j.

O produkcie: Vitrum D3 Forte, 2000 j.m., 120 kapsułek

100010792

Opis

Nazwa Vitrum D3 Forte
Główny składnik witamina D
Dawka 2000 j.m.
Postać kapsułki
Wiekość opakowania 120 sztuk
Właściwości
  • uzupełnienie diety w witaminę D

Suplement diety zawierający witaminę D3 w dawce 2000 j.m.


Właściwości

Vitrum D3 Forte to suplement diety, który zawiera 2000 j.m. witaminy D, co wspomaga utrzymanie jej właściwego poziomu w organizmie. Ze względu na ograniczony dostęp do światła słonecznego i niedobory witaminy D w codziennym jadłospisie, suplementacja tego składnika odżywczego jest zalecana większości osób żyjących w Polsce.

Vitrum D3 Forte – efekty stosowania

Odpowiednie stężenie witaminy D w organizmie przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i właściwej pracy mięśni. Poza tym pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, ułatwia wchłanianie wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego. Witamina D bierze też udział w procesie podziału komórek. Witamina D pomaga zmniejszyć ryzyko upadku związane z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni. Upadki stanowią czynnik ryzyka w odniesieniu do złamań kości u osób obojga płci w wieku 60 lat i starszych.

Zalety suplementu Vitrum D3 Forte

Witamina D3 zawarta w suplemencie ma naturalne pochodzenie z lanoliny wełny owiec. Ponieważ kapsułki preparatu witaminowo wypełniono olejem, możesz zażywać je niezależnie od posiłków. Dodatkowo zawarty w suplemencie olej z krokosza barwierskiego zwiększa przyswajalność witaminy D. Małe kapsułki są łatwe do połykania i podlegają badaniom stabilności, co zwiększa bezpieczeństwo ich stosowania.

Vitrum D3 Forte – jaki ma skład?

Kapsułki suplementu Vitrum mają krótki skład. Zawierają olej z krokosza barwierskiego, żelatynę, substancję utrzymująca wilgoć oraz witaminę D pod postacią cholekalcyferolu. Preparat Forte ma podwojoną dawkę cholekalcyferolu (50 µg), która odpowiada 2000 j.m. witaminy D3. 

Vitrum D3 Forte – czy ma skutki uboczne?

Jak każda substancja czynna, zawarty w suplemencie cholekalcyferol może wywoływać niepożądane skutki uboczne. Jeśli jednak suplement jest stosowany zgodnie z zaleceniami lekarskimi, działanie takie jest niezwykle rzadkie. Odpowiedni dobór dawki preparatu eliminuje ryzyko hiperwitaminozy. Wśród najczęstszych skutków ubocznych suplementacji witaminy D3 wymienia się: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, niewydolność nerek, bóle stawów i zwapnienie naczyń krwionośnych. 

Vitrum D3 Forte – kiedy warto stosować?

Suplementacja witaminy D3 jest szczególnie ważna w okresie od października do maja. Od maja do września, jeśli jesteś w przedziale wiekowym 11-65 lat i w ciągu dnia w godzinach od 10 do 15 spędzasz na słońcu minimum 10-15 minut z odsłoniętymi rękami i łydkami, suplementacja nie jest dla Ciebie konieczna. W Polsce jednak suplementacja witaminy D3 jest zalecana i bezpieczna przez cały rok. Dotyczy to również osób, które na zewnątrz stosują filtry UV. Należy dobrać odpowiednią dawkę suplementu, najlepiej na podstawie przeprowadzonych badań krwi.


Tabela

Składniki: 1 kapsułka % RWS*
Witamina D 50 µg (2000 j.m.) 1000%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Składniki: olej z krokosza barwierskiego (Carthamus tinctorius L.), żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć (glicerol), witamina D (cholekalcyferol).

Jak stosować

Spożywać niezależnie od posiłku.

Dzienne spożycie

Dorośli (w tym osoby powyżej 60 lat) 1 kapsułka dziennie,

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Przechowywać w miejscu suchym. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

120 tabletek (brak masy netto na opakowaniu)

Producent

TAKEDA PHARMA SP. Z O.O.
Prosta 68
Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.