Voskolix spray, preparat do higieny dla dzieci i dorosłych, 15 ml

Preparat z oliwą z oliwek do usuwania korków woskowinowych z uszu.

Dostępny
26,78
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie: Voskolix spray, preparat do higieny dla dzieci i dorosłych, 15 ml

100006018

Opis

Preparat na bazie oliwy z oliwek dla dzieci i dorosłych do stosowania zewnętrznego.

Właściwości

Voskolix to naturalny preparat przeznaczony do czyszczenia uszu dzieci. Jest polecany przez lekarzy i farmaceutów oraz rekomendowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe do pielęgnacji i ochrony podczas wakacyjnych zabaw w wodzie. Formuła preparatu bazuje na standaryzowanej farmaceutycznie oliwie z oliwek. Można stosować ją długoterminowo bez ryzyka przeterminowania. Ponadto produkt znajduje się w butelce wykonanej z ciemnego szkła, co zapobiega jego utlenianiu się i jełczeniu. Stosowanie preparatu ułatwia aplikator z pompką, który delikatnie wprowadza krople do ucha bez zbyt dużego ciśnienia. Dzięki niemu nie istnieje ryzyko uszkodzenia błony bębenkowej czy przewodu słuchowego.

Voskolix ma przejrzysty skład pozbawiony konserwantów. Nie powoduje podrażnień czy pęcznienia korków woskowych. Nie zawiera wody ze względu na fakt, że mokra woskowina stanowi idealną pożywkę dla bakterii. Badania dowodzą, że wilgoć utrzymująca się przewlekle w przewodzie słuchowym może przyczyniać się do rozwoju zapalenia ucha*. Źródłem takiej infekcji u dzieci i osób dorosłych przeważnie są bakterie Pseudomonas aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej) lub Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty). Voskolix to polski produkt z chronionym znakiem towarowym.

Jak działa Voskolix?

Voskolix sprawia, że czyszczenie uszu u niemowlaka staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Preparat natłuszcza przewód słuchowy i gwarantuje ochronę przed drobnoustrojami i wodą. Wspomaga naturalny proces samooczyszczania i ułatwia codzienną pielęgnację. Zabezpiecza przed rozwojem zapalenia przewodu słuchowego zewnętrznego, tzw. uchem pływaka.

Jak stosować Voskolix?

Wpuść 2-3 krople preparatu do ucha. Następnie kanał słuchowy sam oczyści się z nadmiaru woskowiny. Produkt możesz aplikować w dowolnej pozycji — siedzącej, stojącej lub leżącej.

Jak często stosować Voskolix?

Jeśli Twoim celem jest czyszczenie uszu, stosuj preparat 1-2 razy w tygodniu. W ten sposób zmniejszysz ryzyko gromadzenia się woskowiny. Jeśli chcesz zmiękczyć woskowinę przed zabiegiem usuwania jej przez lekarza, stosuj 2 razy dziennie przez 4-5 dni. Możesz też aplikować produkt przed kąpielą w basenie czy w jeziorze. W ten sposób zabezpieczysz skórę przewodu słuchowego przed nadmiernym kontaktem z wodą.

Kiedy stosować Voskolix?

Możesz stosować Voskolix do codziennej pielęgnacji uszu. Produkt sprawdza się zwłaszcza u osób mających skłonność do wysychania woskowiny usznej i tworzenia się suchych korków woskowinowych.

*https://www.voskolix.pl/przygoda-z-woda/


Jak stosować

Przed pierwszym użyciem aplikatora należy wstrząsnąć buteleczką, oraz nacisnąć aplikator od 3 do 4 razy do pojawienia się preparatu.
Stosować 1-2 razy w tygodniu w celu zapobiegania gromadzeniu się woskowiny.
W razie konieczności usuwania woskowiny przez lekarza zaaplikować od 1 do 2 dawek* preparatu Voskolix dwa razy dziennie przez okres 4-5 dni przed wizytą u lekarza.
(*1 dawkę stanowi 1 naciśnięcie aplikatora)
- Przed zaaplikowaniem preparat VOSKOLIX, należy ogrzać preparat w dłoni do temperatury dała.
- W celu aplikacji, konieczne jest delikatne odciągnięcie małżowiny usznej do góry i do tyłu
- Trzymając buteleczkę w pionowej pozycji, należy przybliżyć końcówkę douszną aplikatora do przewodu słuchowego zewnętrznego i nacisnąć 1 lub 2 razy, by preparat został podany do przewodu słuchowego.
- Aby uniknąć przypadkowych podrażnień, aplikator nie powinien być wprowadzany do przewodu słuchowego zewnętrznego.
- Należy powtórzyć czynność w drugim uchu.
- Po użyciu, jeżeli końcówka douszna aplikatora miała kontakt z przewodem słuchowym zewnętrznym, można ją opłukać w gorącej wodzie.

Dzienne spożycie

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Przeznaczenie

Jest szczególnie polecany w stanach nadmiernej produkcji woskowiny usznej, bądź u osób z tendencją do wysychania woskowiny usznej i tworzenia się suchych korków woskowinowych.
Jest wskazany o osób uprawiających sporty wodne (pływanie, nurkowanie), ponieważ tworzy naturalną barierę ochronną.

Ostrzeżenia

- Preparatu nie powinny stosować osoby uczulone na oliwę z oliwek.
- Preparatu nie powinno się stosować u dzieci poniżej pierwszego roku życia bez konsultacji z lekarzem.
- Nie stosować preparatu przy wyciekach z ucha, podrażnieniu, wysypce w uchu, zawrotach głowy, urazie lub perforacji (dziura) błony bębenkowej, drenażu błony bębenkowej. W przypadku istnienia powyższych stanów przed użyciem preparatu, trzeba zasięgnąć porady lekarza.
- Zużyć w okresie sześciu miesięcy od pierwszej aplikacji.
- Nie używać w pobliżu otwartego ognia.
- Zamknięte opakowanie preparatu VOSKOLIX przechowywać zawsze w pozycji pionowej i w temperaturze pokojowej.
- Przechowywać preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci!

Waga

15 ml

Dystrybutor

Axpharm Sp. z o.o.
Kozietulskiego 36
Bydgoszcz 85-657

Producent

Axpharm Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.