Witaminy dla mężczyzn, suplementy dla mężczyzn

  (38)

Sortuj według
Witaminy i minerały dla mężczyzn

Witaminy i minerały dla mężczyzn

Mężczyźni i kobiety różnią się od siebie i fakt ten na wpływ na wiele obszarów życia. Okazuje się, że również na zapotrzebowanie na witaminy. Oprócz tego witaminy i minerały mężczyźni powinni dobierać na podstawie prowadzonego trybu życia, a przede wszystkim wieku. Zaleca się, żeby mężczyźni po 45. roku życia w szczególności pilnowali poziomu spożywanych witamin, ponieważ to właśnie wtedy metabolizm w naturalny sposób spowalnia.

Za jakie typowo „męskie sprawy” odpowiadają minerały i witaminy dla mężczyzn? Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Panowie prowadzą inny tryb życia, inaczej się odżywiają i często ze względu na charakter pracy potrzebują więcej energii. W ich organizmach hormony działają w inny sposób, co ma wpływ na tempo zużywania witamin. Niedobory witamin u mężczyzn występują mogą występować nie tyle z samego fakty, że jest się mężczyzną czy kobietą, co z powodu prowadzonego trybu życia. Mężczyźni mogą mieć problem z właściwą podażą witamin, ze względu na niewłaściwą dietę, w której może brakować warzyw i owoców. Jeżeli Twoja dieta jest bogata głównie w węglowodany powinieneś pilnować uzupełniania witaminy B1, która odpowiada za przemianę materii węglowodanów, a także pomaga w trawieniu alkoholu.

Witaminy odgrywają dużą rolę jeżeli chodzi o płodność. Okazuje się, że w tej kwestii ważną rolę odgrywa u mężczyzn szczególnie witamina C. Odpowiada ona zarówno za zwiększenie ilości plemników, jak również wspomaga ich ruchliwość. Suplementy diety dla mężczyzn zawierające odpowiednią dawkę tej witaminy pozwolą Ci w znaczący sposób ograniczyć ryzyko problemów z płodnością. Na rozwój komórek rozrodczych u mężczyzn ma wpływ także witamina E. Jeżeli więc starasz się o potomka, dobrze jeżeli będziesz regularnie uzupełniał taki zestaw witamin dla mężczyzn.

Witaminy wpływają również na sprawność seksualną. Jeżeli chcesz poprawić swoje możliwości, nie zapominaj o witaminie B6 i witaminie E. Kompleks witamin dla mężczyzn niejednokrotnie może poprawić Twoje samopoczucie i podnieść sprawność seksualną, bez konieczności stosowania środków na potencję czy wywołanie erekcji.


Witaminy dla mężczyzn - jakie? Sprawdź witaminy na mięśnie

Jeżeli postanowiłeś poprawić swoją sylwetkę witaminy przyjdą Ci z pomocą. Jakie suplementy dla mężczyzn wziąć pod uwagę? Jakie witaminy warto uzupełniać?

Witaminy z grupy B wspomagają regenerację mięśni i dobrze wpływają na ich wzrost. Witamina C pomaga natomiast w odbudowie ścięgien i wypłukuje z organizmu kwas mlekowy. Witamina D pomaga absorbować wapń – minerał niezbędny do budowy silnych mięśni. Kompleks witamin i minerałów dla mężczyzn powinien zawierać także magnez i to taki, który będzie dobrze się wchłaniał.

Ten pierwiastek jest niezwykle ważny przy utrzymaniu prawidłowego napięcia mięśni. Zwłaszcza jeżeli regularnie uprawiasz sport, możesz narazić się na skurcze mięśni w nocy, czemu może zapobiegać właśnie magnez. Przy treningu ważna jest także prawidłowa praca serca oraz układu krążenia. Dlatego dobrze, jeżeli w Twoim zestawie witamin znajdzie się odpowiednia dawka magnezu.

Zatem jeżeli chcesz mieć wysportowaną, muskularną sylwetkę, zadbaj o dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin. Możesz to zrobić stosując witaminowe suplementy diety dla mężczyzn, które pomogą Ci dostarczyć odpowiedniej podaży witamin. Pamiętaj jednak, że suplementy diety nie zastąpią Ci prawidłowej diety i uzupełniania witamin z naturalnego źródła.


Witaminy dla mężczyzn a wypadanie włosów

Łysienie męskie jest chorobą genetyczną, której nie potrafimy skutecznie wyleczyć. Na wypadanie włosów u mężczyzn, znacznie częściej występujące niż u kobiet, ma wpływ między innymi poziom testosteronu.

Jakie witaminy dla mężczyzn mogą pomóc w sytuacji nadmiernego łysienia i powiększających się zakoli? Okazuje się jednak, że powstanie łysiny można opóźnić, między innymi poprzez stosowanie witamin z grupy B oraz witaminy A. Ich działanie sprawi, że dłużej będziesz się cieszył piękną i bujną fryzurą. Włosy będą wyglądać zdrowo i przede wszystkim ograniczone zostanie ich wypadanie.

Witaminy i minerały dla mężczyzn mogą także pomagać w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Minerały takie jak: cynk, wapń czy żelazo, a także witaminy A i E mają także znaczny wpływ na skórę głowy, a co za tym idzie zdrowie Twoich cebulek włosowych. Odżywienie skóry w ten sposób może przyczynić się do zagęszczenia czupryny i pogrubienia włosów.

Marki powiązane z kategorią: Witaminy i minerały dla mężczyzn