Woda Utleniona, roztwór na skórę, roztwór do stosowania w jamie ustnej, 100 g

1,40
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100006081

Syn. Woda utleniona - WODORU NADTLENEK 3% (Hydrogenii peroxidum 3%) - roztwór na skórę, roztwór do płukania jamy ustnej.

Ciąża

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Dawkowanie

Do przemywania ran stosować preparat nie rozcieńczony bezpośrednio na ranę. Do płukania jamy ustnej: rozcieńczyć 1 łyżeczkę preparatu (ok. 5 ml) w szklance wody (ok. 250 ml). Stosować jeden do kilku razy na dobę.

Dystrybutor

PPF HASCO-LEK S.A.
Żmigrodzka 242 E
51-131 Wrocław

Działanie

Roztwór nadtlenku wodoru posiada właściwości bakteriobójcze, odkażające, odnawiające i wybielające.

Producent

PPF HASCO-LEK S.A.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Woda utleniona 3% jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na wodoru nadtlenek.
Leku nie stosować w ostrych wrzodziejących zapaleniach dziąseł, gdyż może dojść do bolesnego uszkodzenia tkanek spowodowanego gwałtownym uwolnieniem tlenu.

Skład

- Hydrogenii peroxidum (nadtlenek wodoru) 30% - 10,0 g (stabilizowany kwasem 1- hydroxyetano 1,1 - difosfonowym - 10 mg/l i disodu difosforanem - 100 mg/l)
- woda oczyszczona 90,0 g.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku u dzieci

Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności stosując lek u dzieci.

Wskazania

Preparat stosowany do przemywania ran jako środek bakteriobójczy. Używany jest również do płukania jamy ustnej w chorobach przyzębia oraz płukania kieszonek dziąsłowych w stanach zapalnych.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.